Dlaczego warto kupić dom w Augustowie?

Augustów to średniej wielkości miasto położone w województwie podlaskim, oddalone o ok. 30 km od Suwałk. Liczy około 30 tys. mieszkańców. Charakteryzuje się pięknym i malowniczym położeniem, bogatą historią i dobrze rozwiniętą infrastrukturą handlowo-usługową. To tylko kilka powodów, dla których warto kupić dom w Augustowie.

Nieruchomości w Augustowie

W Augustowie jest bardzo niewiele inwestycji i nieruchomości z rynku pierwotnego przeznaczonych do zakupu. Mieszkanie kupimy już za 5 tys. złotych za metr kwadratowy. Cena domów wolnostojących na rynku wtórnym wahają się od 3,5 do 4,5 tys. złotych za metr – w zależności od wielkości działki. Nieco więcej zapłacimy za dom pod lasem, który został wybudowany kilka lat temu. Najpopularniejsze są nieruchomości położone z dala od zgiełku miasteczka, oferujące ciszę i spokój. Wiąże się to głównie z charakterystyką samego miejsca. Augustów jest dobrze rozwiniętym ośrodkiem turystycznym i uzdrowiskowym.

Domy w Augustowie – dla kogo?

Nieruchomości w Augustowie są szczególnie popularne wśród osób, które szukają ciszy i spokoju. Miasteczko nie jest duże, a okoliczne lasy i pola sprzyjają odpoczynkowi. Jakość powietrza jest tu bardzo dobra, dlatego też miejsce jest polecane rodzinom z dziećmi i osobom starszym. Kupno domu jest także atrakcyjną opcją dla inwestorów szukających nieruchomości pod wynajem turystyczny. Na terenie Augustowa mieści się rezerwat przyrody:

  • Brzozowy Grąd,
  • Stara Ruda,
  • Puszcza i Jeziora Augustowskie.

W najbliższej okolicy znajduje się kilka jezior, przy których powstały ośrodki rekreacyjne, plaże i atrakcje sportowe. Z pewnością jest to idealne miejsce na rozkręcenie biznesu turystycznego, ale nie tylko. Wolnostojące domy na sprzedaż w Augustowie (sprawdź oferty: https://gethome.pl/domy/na-sprzedaz/augustow/) są doskonałą opcją jako domki letniskowe, gdzie można przyjechać z całą rodziną.

Augustów – najważniejsze atrakcje

W Augustowie znajdziemy całą masę zabytków historycznych. Większość z nich pochodzi z początku XX wieku, ale natkniemy się także na perełki, takie jak Młyn przy ul. 29 listopada, który prawdopodobnie został wybudowany w XVI wieku. W miejscowości znajduje się uzdrowisko specjalizujące się we wspomaganiu leczenia chorób ortopedycznych i reumatologicznych. Miłośnicy aktywności fizycznej także znajdą tu coś dla siebie. To właśnie Augustów słynie z corocznie organizowanych Mistrzostw Polski w „Pływaniu Byle Czym”. W wakacje odbywa się kilka imprez cyklicznych o charakterze kulturalnym:

  • Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego,
  • Balladowe Nocki nad Neckiem,
  • Camerata Augustoviana,
  • Augustowskie Lato Teatralne.

Oferta Augustowa jest o wiele bogatsza. Mieszkańcy nie mogą narzekać na infrastrukturę handlowo-usługową. Liczba placówek edukacyjnych i rozrywkowych dla dzieci jest bardzo pokaźna. W mieście znajdują się również miejsca kultu osób katolickich, prawosławnych czy zielonoświątkowców.

Kupno domu w Augustowie to z pewnością rozpoczęcie bardzo ciekawego rozdziału. Któż nie marzy o ciszy i spokoju, bliskości lasów i jezior, bezpieczeństwie dla dzieci? Miejscowość jest coraz bardziej popularna, szczególnie wśród osób, które mogą pracować zdalnie – a tych ciągle przybywa. Jeśli więc wciąż szukamy swojego miejsca na Ziemi, Augustów będzie doskonałym wybore