Dlaczego warto robić kuchnię na wymiar?

Mimo, iż meble kuchenne są z reguły nieco droższe w porównaniu do gotowych zestawów to jest to dodatkowo gwarancją znacznie lepszej jakości materiałów i wykonania. Meble robione pod wymiar dają znacznie więcej możliwości i korzyści. Doceniają to szczególnie osoby, które uwielbiają spędzać czas w kuchni i mają znacznie więcej wymagań z tym związanych. Jak można zauważyć coraz więcej osób decyduje się na tego typu meble. Jakie więc wyróżnia się zalety takiego rozwiązania?

Projekt kuchni szyty na własną miarę

Indywidualny projekt, który dopasowuje zabudowę do osobistych preferencji i możliwości fizycznych jest jedną z głównych zalet mebli robionych na zamówienie. W takiej kuchni uwzględnia się wzrost, własne sprawności bądź niepełnosprawności, dzięki czemu kuchnia jest doskonale dostosowana do potrzeb klienta. Nie jest ona tylko i wyłącznie piękna, ale równocześnie wyposażona zostaje w praktyczne rozwiązania, które sprawią, że jej użytkowanie będzie całkowitą przyjemnością.

Właściwie rozplanowany projekt musi brać pod uwagę nie tylko możliwości bądź ograniczenia przestrzenne, ale także personalne cechy takie jak wzrost, prawo lub leworęczność czy nawet bardziej skrajne jak ulubiona długość paznokci. Mimo, iż wydawać się to może abstrakcyjne to kobiety o długich paznokciach mogą mieć problem z użytkowaniem mebli z systemem rozwiązań bez uchwytowych. Dlatego warto o tym też pamiętać.

Doskonałe dla małych przestrzeni

Posiadacze małych kuchni z pewnością docenią, gdy projektant stara się o to, by każdy nawet najmniejszy centymetr przestrzeni został maksymalnie wykorzystany. To rozwiązanie chroni przed efektem globalnego przytłoczenia przedmiotami miejsca pod kuchnię. W małych przestrzeniach warto starać się o zachowanie lekkości, co można osiągnąć poprzez odpowiedni dobór materiałów i kolorów.

Wykorzystanie przestrzeni do maksimum

Jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni nie jest bolączką jedynie małych kuchni. Pojawia się ono również w przypadku większych pomieszczeń kuchennych. Gotowe meble do końca nie są w stanie sprostać temu zadaniu. Często przy nich występują szpary oraz dziury, co jest stratą dodatkowej przestrzeni magazynowej. Kuchnia robiona pod indywidualny projekt zapewnia pełne zagospodarowanie wszystkich zakamarków i wykorzystanie ich jako pełno użyteczne szafki typu cargo, schowki bądź narożniki.

Pełna swoboda wymiarowa oraz w rodzajach szafek

Kuchnia na wymiar stwarza możliwość określenia wysokości zabudowy szafek dolnych, co jest dopasowywane do wzrostu osoby, która najczęściej wykonuje prace kuchenne. Najlepiej dobrana wysokość blatu powinna wynosić około 10-15 cm poniżej zgięcia ręki w łokciu. Ponadto własny projekt daje swobodę w wyborze rodzaju i wymiaru szafek, czy mają być węższe, szersze czy też zostać zamienione w szuflady. Jest to zazwyczaj dyktowane przedmiotami i przeznaczeniem tych miejsc. Te kryteria zostają uwzględnione przez wykonawców i projektantów zajmujących się kuchniami na wymiar. Przykład tego typu usług znajduje się pod adresem https://izikuchnie.pl/meble-kuchenne-bialystok.