Dni Białegostoku w tym roku inaczej

W trakcie świątecznego weekendu (20-21 czerwca) zapraszamy na Rynek Kościuszki, gdzie będzie można obejrzeć plenerowe wystawy fotograficzne oraz krótkie spoty promujące Białystok i nagrane przez miasta partnerskie pozdrowienia.

Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie będziemy obchodzić tradycyjnych Dni Miasta Białegostoku.

– W najbliższych dniach będziemy obchodzić święto naszego miasta. To święto nas wszystkich, bo każdy z nas buduje historię tego miasta. Z okazji naszego wspólnego święta życzę, aby każdy z nas czuł się w tym mieście jak najlepiej, bo jest to najpiękniejszy zakątek na ziemi – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Na Rynku Kościuszki nie odbędą się żadne koncerty, jednak warto się tam wybrać w weekend (20-21 czerwca), aby na ekranie obejrzeć spoty przedstawiające nasze miasto i jego najpiękniejsze miejsca oraz posłuchać pozdrowień z miast partnerskich. W dniach 19-21 czerwca będzie odbywał się Jarmark przed Ratuszem.

Weekendową nowością (20-21 czerwca) na Rynku Kościuszki będą napisy z hasztagiem Białystok (#BiałystokTakBlisko, #♥Białystok) wyświetlane po zmroku. W centrum miasta będzie można także zobaczyć wystawy: „30 lat samorządności Białegostoku” i „Solidarnie ku wolności”. O święcie przypomną też okolicznościowe napisy wyświetlane na białostockich autobusach, a także odświętnie udekorowane miasto.

W tym roku nie ma specjalnego, świątecznego programu w miejskich jednostkach kultury. Jednak na tych, którzy odwiedzą Galerię Arsenał i Muzeum Wojska, czekają wystawy.

 

Kamila Bogacewicz (UMwB)

za: bialystok.pl