Dobre rady, czyli jak zmierzyć rozmiar stanika?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru stanika wiąże się przede wszystkim z wcześniejszym pobraniem wymiarów. Wystarczy nam do tego zwyczajna miarka krawiecka. Same możemy jednak zmierzyć swoje obwody niedokładnie, wówczas biustonosz może okazać się nietrafionym zakupem. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnej braffiterki, która dokładnie wymierzy wszystkie istotne miejsca. Z takich usług można skorzystać w sieciowych sklepach z bielizną, ale również można znaleźć osoby w Internecie.

Jakie wymiary są najważniejszy przy wybieraniu idealnego biustonosza?

Jednym z najważniejszych parametrów jest obwód pod biustem. To od niego zależy czy nasz biustonosz nie będzie zbyt ciasny lub zbyt luźny. Ważne jest idealne dobranie tego wymiaru, ponieważ biust będzie dobrze podtrzymany i dodatkowo nie będziemy czuć ucisku i dyskomfortu. Kiedy zastanawiamy się jak zmierzyć rozmiar stanika, szukamy również narzędzi do tego. Jest to bardzo proste, ponieważ wystarczy nam do tego najzwyklejsza miarka krawiecka, która w niezawodny sposób wskaże nam potrzebne wymiary.

Następnym istotnym wymiarem jest rozmiar całego biustu. Powinniśmy dokonywać wszystkich pomiarów na gołym ciele. Jeżeli podczas mierzenia mamy na sobie inny biustonosz, może okazać się, ze wymiary będą inne niż rzeczywiste i nasz zakup będzie nietrafiony. Jeżeli robimy to w staniku, powinien on być luźny, materiałowy i najlepiej bez fiszbin. Warto pochylić się delikatnie do przodu przy mierzeniu tego parametru, aby wynik był dokładniejszy. Istotne jest to, że obwody zawsze mierzymy w najszerszym punkcie. W tym wypadku również stosujemy się do tej zasady.

Ostatnim wyborem jest dobranie odpowiedniej wielkości miseczki. Możemy wyliczyć jej rozmiar przy pomocy bardzo prostego obliczenia. Od całkowitego obwodu piersi musimy odjąć obwód pod biustem. Wówczas otrzymamy niewielką liczbę. W tabelach rozmiarów dostępnych w Internecie możemy sprawdzić, do jakiego rozmiaru miseczki przypisana jest nasza liczba.

Musimy również pamiętać o jednej, ważnej zasadzie. Jeżeli obwód pod biustem jest liczbą nieregularną, należy go zaokrąglić. Oznacza to, że jeżeli nasz obwód to 82 cm, powinnyśmy kupić stanik o obwodzie 80 cm. W procesie noszenia materiały rozciągają się trwale. Po jakimś czasie stanik jest już na nas zbyt luźny. Aby utrzymać odpowiednie podtrzymanie biustu, warto stosować się do powyższych zasad.

Fason stanika, a kształt biustu

Wiemy już jak zmierzyć rozmiar stanika, ale pozostaje jeszcze jedna istotna kwestia. Jeżeli stanik ma atuty, musimy odpowiednio dopasować go do kształtu biustu. Każda z nas posiada inną budowę ciała, dodatkowo różnimy się wielkością i kształtem oraz proporcjami obwodów do miseczek. Kształt piersi zależny jest głównie od uwarunkowań genetycznych, ale również od poziomu aktywności fizycznej i kilku innych rzeczy. Matki karmiące oraz kobiety po urodzeniu dziecka również będą miały zupełnie inny kształt. Kobiety starsze także będą szukały innych biustonoszy niż nastolatki. Zupełnie inny będzie też kształt piersi poddanych operacjom powiększającym lub pomniejszającym biust.

W salonach z bielizną możemy liczyć na poradę i pomoc osób, które tam pracują. Warto dobrze dobrać fason, ponieważ sprawi on, że piersi będą lepiej się układać, a nasze ubranie będzie zupełnie inaczej na nas leżało. W związku z tym, że jest to coraz popularniejszy temat, wyłonionych zostało kilka podstawowych kształtów piersi, dzięki czemu możemy z łatwością określić nasz i dobrać od niego najlepszy biustonosz.

Jeżeli mamy piersi rozstawione na boki powinnyśmy dobrać taki stanik, który zbliży je do siebie. Gdy naszym kształtem jest gruszka (inaczej zwana łezką), dobrze jest wybrać stanik, który wypełni ich kształt i nada im krągłości. Okrągły biust daje nam zdecydowanie więcej możliwości, ponieważ wygląda dobrze w praktycznie każdym rodzaju biustonosza i nie trzeba go podkreślać. Jeżeli mamy małe piersi i chcemy je podkreślić, w ofertach wielu marek znajdziemy staniki push-up, które optycznie powiększa i podniosą biust.