Dojlidy w odsłonie wiosennej


Autor: BOSiR.

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy” to idealne miejsce do aktywności na świeżym powietrzu. Od kwietnia można pływać po zalewie kajakami, łodziami, żaglówkami, rowerami wodnymi i deskami windsurfingowymi. Plaża miejska jest już gotowa na wiosnę i lato 2019.

Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji to idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury. Najmłodsi mogą korzystać z placów zabaw. Warto się wybrać na spacer wokół zalewu dojlidzkiego, zorganizować grilla lub ognisko. Można także korzystać z kilkunastu urządzeń siłowni na świeżym powietrzu, na których można ćwiczyć niemal wszystkie partie mięśni. Na Dojlidach dostępne są kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, również z siedziskami dla najmłodszych.

Od kilkunastu dni na Dojlidach trwają intensywne prace przed sezonem wiosenno-letnim. Pracownicy przygotowali świeży piasek na boiskach, czyszczą sprzęt wodny, podłączają instalacje. W poniedziałek 1 kwietnia otwieramy wypożyczalnię sprzętu pływającego. Do dyspozycji klientów będą: dwu- i czteroosobowe rowery wodne, kajaki, łodzie canoe, łodzie wiosłowe, łodzie żaglowe klasy Omega, deski windsurfingowe i smocze łodzie na 10  wioślarzy. Wypożyczalnia będzie czynna codziennie w godz. 9.00-18.00. Sprzęt można wypożyczać do godz. 17.00. Ceny się nie zmieniły. Pełny cennik i wszystkie informacje o obiekcie są dostępne na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Plaża miejska Dojlidy. Wypożyczalnia sprzętu pływającego będzie działać, jeśli pogoda na to pozwoli, aż do 15 października.

Dojlidy to miejsce chętnie odwiedzanie nie tylko przez mieszkańców Białegostoku. To miejsce idealne na aktywny wypoczynek dla całych rodzin. W obecnym sezonie wiosenno-letnim zaplanowano tu następujące wydarzenia:

·         18 maja: Holly Festival

·         8 czerwca: impreza pływacko-biegowa iSwim iRun

·         w czerwcu: Dzień Dziecka

·         w czerwcu: Bezpieczne wakacje  

·         w lipcu i sierpniu: mecze siatkarskie w ramach Letniej Grand Prix

·         26-28 lipca: Plaża Open – Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej

·         18 sierpnia: finał cyklu Elemental Tri Series

 

Od poprzedniego sezonu plaża miejska Dojlidy działa jako kąpielisko, czyli obiekt stale monitorowany, odpowiednio zarządzany i posiadający wysokie standardy bezpieczeństwa. Dzięki temu została umieszczona w Ogólnokrajowym Serwisie Kąpieliskowym. Ośrodek sprostał także wymaganiom Ministra Spraw Wewnętrznych dotyczącym wyposażenia w sprzęt ratunkowy i pomocniczy, urządzenia sygnalizacyjne i ostrzegawcze oraz sprzęt medyczny, leki i artykuły sanitarne.

Jakość wody w zalewie pod względem sanitarnym i epidemiologicznym od dawien dawna nie budzi zastrzeżeń. W 2018 roku – po raz drugi akwen przeszedł ekologiczną rewitalizację.