„Dzień dobry wakacje” już w sobotę zawita do Białegostoku

Wakacyjna odsłona „Dzień dobry TVN” – czyli „Dzień dobry wakacje” – w najbliższy weekend zagości w Białymstoku. Widzowie zobaczą jeden z najpiękniejszych zakątków miasta, bo studio główne zostanie ulokowane w Ogrodzie Branickich. W programie nie zabraknie też interesujących postaci i historii miasta.

W dniach 12-13 sierpnia (sobota i niedziela) program TVN „Dzień dobry wakacje” będzie emitowany na żywo z Białegostoku, z Ogrodu Branickich. Morning-show poprowadzi Anna Senkara oraz Robert Stockinger. Początek o godz. 9.00.

W trakcie programu pojawią się trzy felietony filmowe. Bohaterem pierwszego będzie Michał Jackowski – rzeźbiarz, autor m.in. rzeźby „Obietnica”, która niedawno stanęła przy ul. J. Kilińskiego. W drugim zaprezentowana zostanie sylwetka Tarasa Romanczuka – kapitana Jagiellonii, piłkarza o ukraińskich korzeniach. Trzeci temat dotyczyć będzie dziejów Białegostoku. Zostanie w nim pokazana poruszająca historia kopistów – grupy malarzy, którzy mieszkali w getcie białostockim i zostali zmuszeni do kopiowania arcydzieł światowego malarstwa. Kopie te sprzedawano później na terenie Trzeciej Rzeszy. Opowiedzą o tym Jolanta Szczygieł-Rogowska – dyrektorka Galerii im. Sleńdzińskich, Janusz Noniewicz – kurator wystawy „Kopiści. Zapomniani artyści Białostockiego Getta” prezentowanej w Galerii im. Sleńdzińskich oraz Elena Makarova – izraelska literatka i badaczka sztuki żydowskiej.

Prezentacja Białegostoku nie może się obejść bez wątków kulinarnych, bo z tego również słyniemy w kraju i za granicą, dlatego podczas audycji pojawi się również białostocka kuchnia.

 

Anna Kowalska

za:bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.