Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku

W niedzielę, 2 czerwca, Stadion Miejski w Białymstoku zamieni się w magiczne miejsce pełne radości i zabawy, gdzie najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli świętować Dzień Dziecka. Tegoroczna edycja wydarzenia, odbywająca się w godzinach 10:00-17:00, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, oferując szeroką gamę aktywności i rozrywek.

Niezapomniane atrakcje dla dzieci

W programie „Dnia Dziecka na Stadionie Miejskim” znalazło się mnóstwo wyjątkowych atrakcji. Najmłodsi będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie treningu oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami Lowlanders Białystok. Dla tych, którzy lubią układanki, przygotowano mega puzzle i giga klocki, a miłośnicy skoków będą mogli poszaleć na trampolinach.

Sportowe Emocje i Edukacyjne Wyzwania

Wydarzenie oferuje również szereg aktywności sportowych, takich jak:

  • Pokazy umiejętności piłkarskich,
  • Nauka strzelania z łuku,
  • Gry w koszykówkę, badmintona, tenisa ziemnego i stołowego.

Dzieci będą mogły także wcielić się w małych naukowców, przeprowadzając eksperymenty chemiczne oraz przyglądając się drukowi jadalną czekoladą. Dodatkowo, atrakcje związane z nowoczesnymi technologiami, takie jak gogle wirtualnej rzeczywistości, zapewnią niezapomniane wrażenia.

Kultura i tradycja na wyciągnięcie ręki

Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim to także okazja do poznania różnych kultur. Dzieci będą mogły przymierzyć tradycyjny chiński strój, nauczyć się chińskiej kaligrafii, malować na papierze ryżowym oraz wziąć udział w produkcji tuszu. Na miłośników aktywności czekać będą zabawy w kostiumie sumo, a dla tych, którzy chcą posmakować nowych smaków, przygotowano degustację chińskiej herbaty.

Dziecięcy Festiwal Piłkarski

W godzinach 10:00-16:00 na stadionie odbędzie się Dziecięcy Festiwal Piłkarski, skierowany do dzieci z rocznika 2015. W festiwalu weźmie udział 20 drużyn, z których każda liczy 12 osób. Mecze będą rozgrywane na głównej płycie boiska, podzielonej na cztery mniejsze boiska. Każda drużyna rozegra sześć spotkań. Na zakończenie festiwalu wszyscy uczestnicy otrzymają medale za udział.

Zaproszenie do rodzinnej zabawy

– Zapraszamy rodziny z dziećmi na stadion, aby wspólnie ciekawie spędziły to radosne święto: Dzień Dziecka – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim w Białymstoku to doskonała okazja, aby w gronie rodziny spędzić czas na świeżym powietrzu, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.stadion.bialystok.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.