Dzień Dziecka w Białymstoku

Z okazji dzisiejszego święta najmłodszych mieszkańców Miasto Białystok zafundowało im atrakcyjną niespodziankę – tysiąc bezpłatnych wejściówek na młyńskie koło, które kręci się codziennie na białostockim Rynku Kościuszki.

Dzień Dziecka to najlepsza okazja do uszczęśliwienia najmłodszych białostoczan. Dziś (1 czerwca) w placówkach przedszkolnych były rozdawane bilety na przejażdżkę na młyńskim kole, ustawionym w centrum miasta. Zastępcy prezydenta Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński odwiedzili białostockie przedszkola nr 1 i 51 oraz oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 51. Zastępcy prezydenta rozdali też część wejściówek na Rynku Kościuszki.

Dzięki biletom na młyńskie koło święto dzieci potrwa dłużej, niż jeden dzień. Wejściówki będzie można wykorzystać do 20 czerwca, bo ze względu na duże zainteresowanie tą rozrywką koło widokowe postoi na rynku dłużej, niż było to planowane – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Zachęcamy też do wizyty w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich. Tam PTTK na zlecenie Miasta organizuje dziś „Dzień Dziecka u Branickich”. Jeszcze do godziny 17.00 można będzie tam bezpłatnie skorzystać z wielu atrakcji. Informacje są dostępne na stronie PTTK.

 

Agnieszka Błachowska

za: bialystok.pl