Dzień otwarty na Torze Wschodzący Białystok

To miejsce, gdzie w bezpiecznych warunkach można trenować jazdę różnymi pojazdami. W niedzielę będą mogli poznać je kierowcy aut i motocykli, którzy bywają tu sporadycznie.  

To jedyny takie obiekt w północno-wschodniej Polsce. Funkcjonuje od prawie dwóch lat, organizuje treningi, zawody oraz szereg wydarzeń motoryzacyjnych.Korzystają z niego doświadczeni i początkujący kierowcy. Teraz Tor Wschodzący Białystok – najmłodszy obiekt Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – po raz kolejny otwiera się na osoby, które jeszcze tu nie były, przejeżdżają sporadycznie lub nie czują się zbyt pewnie na obiekcie. Właśnie dla nich dedykowane jest wydarzenie „Odwiedź swój tor”. W niedzielę, 15 września każdy będzie mógł przekonać się, że Tor Wschodzący Białystok to doskonałe miejsce do podnoszenia umiejętności prowadzenia pojazdu w bezpiecznych warunkach. Tym razem zapraszamy kierowców motocykli oraz samochodów. Planujemy:

  • w godz. 11.00-13.30: 20-minutowe sesje dla motocykli
  • w godz. 14.30-17.00: 10-minutowe sesje dla samochodów

Z okazji dnia otwartego obowiązują specjalne ceny. Koszt to jedyne 10 zł od motocyklu i auta. Opłata będzie pobierana gotówką na miejscu w dniu wydarzenia. Jednocześnie na pętlę będzie wjeżdżało po 10 motocykli w pierwszej sesji oraz po 5 aut w drugiej sesji. Kolejni kierowcy będą się szykować do jazdy poznając na odprawie zasady panujące na obiekcie. Pojazdy będziemy wpuszczać na obiekt na pół godziny przed rozpoczęciem poszczególnych sesji.

Przed przyjazdem warto wydrukować i podpisać niezbędne oświadczenie (dokument dostępny jest na stronie http://www.miejskoaktywni.pl/s,tor-wschodzacy-bialystok,70.html#/home w kaflu „Oświadczenie”). Jego wypełnienie jest obowiązkowe. Bez tego dokumentu nie można wjechać na obiekt. Wcześniejsze jego wypełnienie zdecydowanie usprawni organizację tego wydarzenia.

Tor Wschodzący Białystok zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości i 10-12 m szerokości.  To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania obiektu (m.in. harmonogram, cennik, wydarzenia, sposób rezerwacji) znajdują się na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. W HARMONOGRAMIE OBIEKTU widocznym w lewym, górnym rogu można zapoznać się z wydarzeniami organizowanymi na obiekcie, rezerwować miejsca i dokonywać płatności.

Standardowo sesje samochodowe organizowane są we wtorki i niedziele, sesje motocyklowe w czwartki i soboty. Na jazdy można także umawiać się indywidualnie. W zależności od zapotrzebowania i w miarę możliwości staramy się utworzyć sesję w dodatkowym terminie. Wszelkie sugestie dotyczące funkcjonowania toru można kierować mailowo na adres: tor@bosir.bialystok.pl lub telefonicznie pod numerem 699 677 115.

W załączeniu przesyłam do ewentualnego wykorzystania kilka zdjęć z Toru Wschodzący Białystok. Autor: BOSiR.