Dziew/czyny czynią Uchodźczyniom

W tym roku DZIEW/CZYNY działając kolektywnie z: 9dwunastych, Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Widok, Fundacja Dialog, a także osobami niezrzeszonymi, zapraszają białostoczan i białostoczanki na marcową akcję 6. Dni Różnorodności Kobiet: DZIEW/CZYNY czynią Uchodźczyniom.

Organizatorki wydarzenia chcą pomóc uchodźczyniom przebywającym w białostockim ośrodku dla cudzoziemców. Potrzebują do tego Waszej pomocy – białostoczanek i białostoczan, aby wspólnymi siłami zebrać najpotrzebniejsze środki higieny i kosmetyki dla kobiet i dziewczynek, które znajdują się w białostockim ośrodku. Każda pomoc jest na wagę złota! W ośrodku przebywa obecnie blisko 60 kobiet i dziewczynek.

Potrzebne są:

– artykuły pielęgnacyjne do skóry, włosów i paznokci
– mydła, szampony, odżywki, balsamy, pomadki ochronne, dezodoranty,
– podpaski, tampony, chusteczki nawilżane,
– patyczki do uszu, waciki, plastry opatrunkowe, chusteczki

Czynić można już: kupować w pojedynkę, z przyjaciółmi, z rodziną, w szkołach, na uczelniach, w miejscach pracy!

Finał akcji odbędzie się 26 marca o godzinie 16:00.

Wtedy wszyscy chętni do pomocy w akcji mogą wziąć udział we wspólnej wegańskiej kuchni społecznej, gdzie na stołach znajdą się wegańskie specjały zaprzyjaźnionych restauracji, inicjatyw oraz miłośników i miłośniczek wegańskiej kuchni. Swoje specjały przygotują też uchodźczynie.

Wstępem na finał będzie przyniesienie ww. artykułów lub wpłata cegiełki w wysokości 10 zł, która zostanie przeznaczona na zakup tych artykułów.

Jeśli masz ochotę coś upichcić albo wyrabiasz kosmetyki, Dziew/czyny zapraszają do wzięcia udziału w akcji. Piszcie na: dziewczynska.poczta@gmail.com

Dzięki otwartości Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej) finał Dziew/czyny czynią Uchodźczyniom odbędzie się jej progach – ul. Sienkiewicza 14 (a dokładnie w lokalu, w którym do niedawna działała restauracja, a teraz czeka na nowego lokatora).

Informacje i grafika ze strony wydarzenia w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/events/593621987507217/?active_tab=about