Elektronika w zabawkach

Współczesne zabawki naszpikowane są elektroniką. Bardzo często gadżety tego typu mają pełnić funkcję edukacyjną, dzięki wiedzy przekazywanej dzieciom podczas zabawy. Elektroniczne zabawki zachęcają dzieci do różnych aktywności, za dobrze wykonane zadanie nagradzają najmłodsze dzieci śmiechem i piosenkami. W przypadku starszych dzieci elektronika bardzo często po prostu urozmaica zabawę.

Zalety elektronicznych gadżetów

Zabawki działające na baterie czy na akumulator można podzielić na kilka kategorii. Są to przede wszystkim zabawki interaktywne dla dzieci, zdalnie sterowane pojazdy i urządzenia typu przenośna konsola do gry. Każda z kategorii charakteryzuje się innymi właściwościami. Zabawki interaktywne polecane są szczególnie dla najmłodszych dzieci. Zasada ich działania opiera się na pobudzeniu dziecka do określonej aktywności. Zabawka wchodzi z dzieckiem w interakcję – gdy dziecko poprawnie wykona jaką czynność, np. wrzuci klocki do sortera, to zabawka nagrodzi malucha śmiechem. Dzięki temu zabawa sprawia dzieciom więcej radości, a kolorowe światełka i różne dźwięki zachęcają maluchy do działania.

Elektronika dla starszych

Starsze dzieci bawią się elektronicznymi konsolami, które oprócz zwykłych gier, mają także wgrane edukacyjne zadania. Inne zabawki tego typu np. elektroniczne maty do tańczenia dają dzieciom możliwość świetnej zabawy. Bardzo popularne elektroniczne zabawki to zdalnie sterowane pojazdy: samochody, samoloty i łodzie.

Czy warto?

Ekspert sklepu Hulahop.pl radzi, by kupować dzieciom zabawki elektroniczne, ponieważ mają ogromne możliwości. Bawią, uczą i aktywizują dzieci w różnym wieku, a dodatkowo pozwalają maluchom na zapoznanie się ze zdobyczami techniki, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne. Nie należy jednak zapominać o klasycznych zabawkach, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię dzieci. Zabawki drewniane, puzzle i malowanki także powinny znaleźć się w dziecięcym pokoju.