Era biostymulacji!

Po erze botoksu i wypełniaczy na arenę medycyny estetycznej wkroczyły biostymulatory tkankowe. W odpowiedzi na nurt smart-aging czyli holistycznej opieki nad skórą pacienta, która stawia na zabiegi prewencyjne, gabinety medycyny estetycznej wprowadziły do swojej oferty właśnie biostymulatory tkankowe. Czym są i czy da się z ich pomocą skutecznie odwrócić oznaki upływającego czasu widoczne na skórze? Poniżej postaramy się znaleźć odpowiedż na zadane pytania.

Biostymulatory tkankowe to preparaty podawany iniekcyjnie, których działanie jest przede wszystkim skoncentrowane na pobudzeniu skóry pacjenta do samonaprawy i bioregeneracji. Siłą biostymulatorów są zawarte w nich mieszanki substancji aktywnych. Warte uwagi są przede wszystkim te preparaty, które mają naturalny i innowacyjny skład. Im bardziej nowoczesny skład tym lepszy efekt końcowy zabiegu. Spośród szerokiej oferty szczególnie wyróżnia się KARISMA czyli biostymulator, który zawiera rekombinowany ludzki kolagen, czyli Rh kolagen, pozyskiwany metodą inżynierii genetycznej z nici jedwabnych. Naturalne pochodzenie składników zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji niepożądanych np. Alergicznych. Dodatkowym składnikiem KARISMA jest kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej, który bardzo korzystnie wpływa na poziom nawilżenia skóry. Równie innowacyjnym składnikiem tego biostymulatora jest CMC czyli Karboksymetyloceluloza, która ma działanie ochronne względem kwasu hialuronowego.

Dla kogo zabieg z wykorzystaniem biostymulatorów tkankowych?

Zabiegi z wykorzystaniem biostymulatorów tkankowych są odpowiednie dla każdego. Do zwolenników tych procedur będą należeć wszyscy wielbiciele naturalnego wyglądu, który nie zdradza ingerencji lekarza medycyny estetycznej. Biostymulatory tkankowe to preparaty działające inaczej niż znane do tej pory wypełniacze i botoks. Nie paraliżują mięśni, nie zmieniają rysów i objętości twarzy. Celem działania biostymulatorów jest przywrócenie skórze właściwej kondycji i podtrzymanie tego stanu. Zabieg wykonany u młodszych pacjentów (przed 30 rokiem życia) ma działanie prewencyjne, a u pacjentów starszych z cerą dojrzałą biostymulatory odbudują uszkodzone tkanki i zadziałają naprawczo.

Jakich efektów może spodziewać się pacjent po zabiegu?

Biostymulatory przedłużają nam młody wygląd w bardzo naturalny sposób. Mobilizują komórki skóry, fibroblasty, do produkcji kolagenu i elastyny, które w naturalny sposób (od środka) wpływają na większą jędrność, elastyczność skóry i płytsze, mniej widoczne bruzdy i zmarszczki. Preparaty doskonale radzą sobie również w terapiach blizn różnego pochodzenia. Dzięki biostymulatorom możemy skutecznie odmłodzić skórę twarzy, okolice ust, szyi, dekoltu i dłoni. Dodatkowo wspomniany wyżej biostymulator KARISMA działa jak softfiller, wykazuje subtelne działanie wypełniające i wolumetryczne, więc daje poprawę konturu twarzy.

Śmiało możemy nazwać biostymulatory nowym i dość przełomowym kierunkiem w medycynie estetycznej. Ich olbrzymią zaletą jest brak przerysowanych efektów zabiegu, świetnie wpisują się w panujący trend naturalnego wyglądu. Biostymulatory to doskonały wybór w profilaktyce anti-aging, pozwalają na dłużej zachować promienny i świeży wygląd oraz gęstość skóry przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych rysów twarzy pacjenta.