„Fabryka misia” powstaje w Białymstoku

Prace przy tworzeniu „Fabryki misia”, która powstanie w Białymstoku, czyli unikatowemu w skali nie tylko kraju ale i Europy centrum zabaw dla dzieci są już na ostatniej prostej. „Fabryka” zostanie zlokalizowana na terenie Galerii Madro. Znana też jest już data jego otwarcia – będzie to sobota 28 maja – a zatem tuż przed Dniem Dziecka.

Nazwa centrum wprost nawiązuje do jego największej atrakcji – czyli prawdziwej „Fabryki misia”. Będzie to pełen proces, w którym uczestniczą dzieci wraz z animatorami, którzy przeprowadzą je krok po kroku – informuje Izabela Nowik, manager „Fabryki misia”.

Każdy będzie mógł stworzyć swojego niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju pluszowego przyjaciela. Towarzyszyć temu też będzie szereg dodatkowych atrakcji, zabaw i niespodzianek. Ważnym elementem całej idei związanej z Fabryką jest kompletna, napisana specjalnie na jej potrzeby historia – bajka opowiadająca o – Madrusiu – jedynym misiu mieszkającym w krainie Milusiolandia

Madruś, smutny bo wyjątkowo samotny miś, postanowił wyruszyć więc w podróż, w poszukiwaniu innych misiów. Po pokonaniu wielu przeszkód i przygód trafił wreszcie do prawdziwej i jedynej tego rodzaju rodzaju Fabryki Misia, gdzie spotkał wielu nowych przyjaciół! – opowiada managerka.

Jak podkreśla, tworzone centrum będzie największym w regionie ale zarazem najbardziej innowacyjnym miejscem tego typu. Co ważnie – nie tylko w kraju. – Białostocka „Fabryka Misia” będzie bowiem pierwszym tak zaawansowanym obiektem w całej Europie – zapewnia.

– Prace nad uruchomieniem centrum trwały ponad rok. Najwięcej energii i czasu zajęło nam znalezienie i wybór odpowiedniego dostawcy technologii umożliwiającej „produkcję” misiowych przytulanek – dodaje.

Izabela Nowik wyjaśnia, że dziecko będzie mogło samodzielnie, krok po kroku zdecydować o wszystkich poszczególnych elementach wyróżniających jego pluszowego przyjaciela. Przy czym, będzie to wybór nie tylko jego wyglądu ale również cech charakteru. Na koniec zaś nastąpi… symboliczne i interaktywne „powołanie” misia do życia.

– A to sprawi, że nie będzie to zwykły, kolejny misiek jakich pełno w dziecięcych pokojach… Jednak trzeba to zobaczyć na własne oczy, bo emocje, jakie towarzyszą tej chwili udzielają się nie tylko dzieciom ale i dorosłym!

Oprócz tej wyjątkowej manufaktury, w „Fabryce misia” znajdzie się szereg niedostępnych dotąd w Białymstoku atrakcji dla najmłodszych. Część z nich będą stanowiły „instalacje” interaktywne umożliwiające zabawę dla dzieci w różnym wieku. Otwarcie „Fabryki misia” w Galerii Madro odbędzie się w sobota 28 maja.