Ferie 2017 z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji

Rozpoczęły się właśnie ferie zimowe, na czas których, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował  ciekawą ofertę zajęć sportowych w swoich obiektach.

Już z początkiem stycznia plaża w Dojlidach została dośnieżona, kolejno powstała ponad sześćsetmetrowej długości trasa narciarska. Tylko w pierwszym tygodniu (6-12 stycznia) wypożyczalnia nart biegowych zanotowała 420 wypożyczeń sprzętu. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny, a koszt wypożyczenia kompletu: nart biegowych, butów i kijków wynosi jedynie 9,00 zł za godzinę (bilet normalny) i 6,00 zł za godzinę (bilet ulgowy, przysługujący: dzieciom i młodzieży oraz studentom do 26. roku życia). Dzięki zamontowanemu przed zimowym sezonem oświetleniu, trasa dostępna jest także po zmroku. Przypominamy, że w ośrodku cały czas można także wypożyczyć kijki do nordic walking oraz korzystać z urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Pozostając przy sportach zimowych, w okresie ferii polecamy dodatkowe sesje ogólnodostępne na lodowisku od poniedziałku do piątku już od godziny 11.00. Poza tym w soboty i niedziele na najmłodszych czeka ekipa „Husarii Białystok”, prowadząca nauki jazdy na łyżwach.

Na pływalniach – oprócz dodatkowych, przedpołudniowych wejść oraz zajęć aqua-aerobiku czy zajęć rehabilitacji ruchowej (uwaga: tu bardzo pomocne są grafiki pracy poszczególnych obiektów z aplikacji ZAPLANUJ SWÓJ WYPOCZYNEK na naszej stronie www.miejskoaktywni.pl) – postawiono na przyspieszone, feryjne kursy nauki i doskonalenia pływania. Kursy trwają po 5 dni roboczych, a ich intensywność jest dodatkowym walorem dla wszystkich tych, którzy lubią widzieć szybkie efekty swojej pracy. Kursy te dedykowane są dzieciom i młodzieży. Co ważne, od poniedziałku do piątku w godzinach biletowych, można uzyskać darmowe porady instruktorów. Wystarczy to zgłosić ratownikowi obecnemu przy niecce basenu.