Ferie 2020 w Białymstoku

Zajęcia sportowe i artystyczne, warsztaty, seanse filmowe i wiele innych propozycji to szansa na interesujące spędzenie wolnego czasu od szkoły w naszym mieście. Miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały bogatą ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży.

Ferie 2020 w Białymstoku

W czasie ferii zimowych w Białymstoku nie będzie nudno. Wolny od zajęć szkolnych czas, między 20 stycznia a 2 lutego, uczniowie mogą przeżyć ciekawie, w gronie rówieśników.

 Zachęcamy dzieci i młodzież z naszego miasta do skorzystania z propozycji miejskich instytucji kultury i obiektów sportowych. Różnorodna oferta zajęć oraz warsztatów umożliwi dzieciom spędzenie ferii zimowych w Białymstoku aktywnie i ciekawie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Specjalne propozycje przygotował Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji (promocyjne ceny na zajęcia nauki pływania, dodatkowe wejścia na lodowisko, jazdy samochodowe także dla osób nie mających jeszcze prawa jazdy, trening z kijkami do nordic walking z ogniskiem na Dojlidach) oraz Stadion Miejski w Białymstoku (Zima na sportowo!).

Młodzi białostoczanie mogą skorzystać również m.in. z oferty Białostockiego Ośrodka Kultury (akcja Zima 2020), Białostockiego Teatru Lalek (spektakle), Domu Kultury „Śródmieście” (zajęcia artystyczne), Galerii Arsenał (wystawy i warsztaty), Galerii im. Sleńdzińskich (warsztaty), Muzeum Pamięci Sybiru (warsztaty), Muzeum Wojska w Białymstoku (zajęcia edukacyjne). Dzieci wezmą także udział w półkoloniach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury.

Ponadto, jak co roku, Miasto wsparło 15 organizacji pozarządowych, które przygotowały półkolonie i wyjazdy wypoczynkowe dla uczniów.

Szczegółowe informacje o ofercie jednostek kultury i sportu znajdują się poniżej (w załącznikach).

 

 

Eliza Bilewicz-Roszkowska (UMwB)

Źródło: www.bialystok.pl