Ferie w mieście. Sprawdźcie, co przygotowały instytucje kultury i sportu

Liczne zajęcia artystyczne i sportowe, warsztaty, seanse filmowe – to wszystko dzięki ofercie placówek kulturalnych i obiektów sportowych.

Białostocki Ośrodek Kultury

Jak co roku Białostocki Ośrodek Kultury realizuje „Akcję Zima”. W kinie Forum zostaną wyemitowane filmy dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w imprezach: karaoke i dyskotece, obejrzeć spektakl „Królowa Śniegu”, wybrać się na zajęcia plastyczne. BOK – Centrum Ludwika Zamenhofa zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy klockami LEGO. Zajęcia będą odbywały się między 22 stycznia a 11 lutego. W ich trakcie dzieci będą mogły zobaczyć zbudowaną z ok. 12 tysięcy klocków Wielką Synagogę.

Muzeum Wojska

Ciekawe zajęcia przygotowali pracownicy Muzeum Wojska w Białymstoku. Młodzi białostoczanie będą mogli poznać „wielkie wynalazki” – aeroplan, pociąg pancerny, czołg, łódź podwodną. Na zajęciach „Wielkopolska Eskadra Lotnicza”, „Pociąg Pancerny”, „Czołg generała Hallera”, „Marynarka Wojenna” m.in. obejrzą archiwalne fotografie, wysłuchają historii, przygotują kartonowe modele. W Muzeum Pamięci Sybiru odbędzie się seria warsztatów, podczas których uczestnicy wyruszą w podróż po odległej Syberii, krainy zesłań i deportacji.

Galeria Arsenał

Z kolei Galeria Arsenał w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież na „Ferie z introligatorem”. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak dawniej zszywano zeszyty szkolne, co to jest kapitałka? Dlaczego czytamy od deski do deski? Zaś w Galerii im. Sleńdzińskich odbędą się wyjątkowe warsztaty „Trzy po trzy”, „Pudło Erwina” oraz gra rodzinna „Odsłoń/Odszukaj/Odgadnij”. W trakcie pierwszych zajęć uczestnicy wykonają maski i proste formy lalkowe, podczas drugich – stworzą film techniką animacji poklatkowej.

Dom Kultury „Śródmieście”

Miłośnikom zajęć artystycznych polecamy ferie w Domu Kultury „Śródmieście” w Białymstoku. Dzieci będą mogły podszkolić swoje umiejętności plastyczne, muzyczne i taneczne, a także odwiedzić Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, obejrzeć spektakl „W kapeluszu, budce i peruce”. Można także wybrać się do Białostockiego Teatru Lalek i obejrzeć „Straszną Piątkę”, „Cudowną lampę Aladyna” czy „Opowieść wigilijną”. Dodatkowo BTL szykuje czytanie tekstów sztuk lalkowych dla dzieci (28 stycznia, wstęp wolny). „Bajkę na Nowy Rok” Marty Guśniowskiej przeczytają aktorzy teatru.

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji

Specjalną ofertę przygotował również Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trzy miejskie pływalnie (ul. Włókiennicza, Mazowiecka i Stroma) zapraszają na kursy nauki i doskonalenia pływalnia. Miłośnicy jazdy na łyżwach i nartach również znajdą coś dla siebie. Wybrać się można na lodowisko (będą dodatkowe godziny wejść) i na Dojlidy, aby spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym. Jak co roku BOSiR organizuje też półzimowisko dla dzieci.

Stadion Miejski

W dniach 29 stycznia – 2 lutego codziennie na najmłodszych czekać tam będzie Minionek, tenis stołowy, piłkarzyki, arena piłkarska i zwiedzanie stadionu. Oprócz tego każdehgo dnia organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje. Szczegóły na plakacie w pożniszej galerii.

Źródło: www.bialystok.pl