Ferie z klockami

25 stycznia 2020 (sobota) zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty rodzinne z klockami Lego.

 

Tradycyjnie, podczas zimowych ferii zapraszamy do nauki historii lokalnej poprzez zabawę klockami LEGO do Centrum im. Ludwika Zamenhoffa.. Tym razem zaprezenowany będzie przedwojenny hotel „Ritz” zbudowany z ok. 20 tysięcy klocków LEGO.

Hotel Ritz to jedna z reprezentacyjnych budowli przedwojennego Białegostoku, której nie znajdziemy współcześnie na mapie miasta. W 1912 roku Towarzystwo Akcyjne „Ritz” z pomocą finansową Petersbursko-Tulskiego Banku Ziemskiego rozpoczęło budowę gmachu według projektu i pod nadzorem Pawła Swotkowskiego. Uroczyste otwarcie odbyło się 1 lipca 1913 roku. Hotel był najbardziej luksusowym obiektem swoich czasów w Białymstoku. W 1944 roku wycofujące się z miasta wojska nazistowskie podpaliły hotel, którego nigdy już nie odbudowano.

Zostań projektantem wnętrz hotelowych!

W trakcie warsztatów uczestnicy poznają dzieje gmachu, dowiedzą się, jakie udogodnienia czekały na hotelowych gości i jakie ważne wydarzenia miały miejsce w obiekcie. Następnie uczestnicy będą mogli samodzielnie stworzyć poszczególne pomieszczenia wraz z całym wyposażeniem, mając na uwadze, jaką pełnią funkcję, oczywiście przy użyciu klocków LEGO.

Ferie z klockami
Był Ritz i…
21-31 stycznia 2020 (wtorek – piątek)
w godz. 10:00-17:00
wiek: 7-14 lat
czas trwania: 60 minut
cena: 10 zł od osoby
zajęcia dla grup zorganizowanych (min. 10 osób)
zapisy i szczegółowe informacje: tel. 85 67 67 367

www.centrumzamenhofa.pl