Ferie zimowe na Torze Białystok

Początek ferii zimowych 2023 jest pierwszą w tym roku okazją, by pojeździć na Torze Białystok za symboliczną opłatą. W Dniu Dziadka zapraszamy na dzień otwarty z jazdami samochodowymi. W czasie przerwy w nauce zachęcamy do jazd dla początkujących.

Umiejętności prowadzenia pojazdu, wychodzenia z poślizgu, czy hamowania na lodzie i śniegu, można i trzeba się uczyć. Miejscem przyjaznym wszystkim kierowcom jest Tor Białystok, gdzie można nie tylko uczyć się jeździć, ale też próbować manewrów, które na drodze publicznej są niebezpieczne.

W niedzielę, 22 stycznia Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje dzień otwarty na tym obiekcie. Wydarzenie Poznaj Tor Białystok to pierwsza w tym roku szansa na skorzystanie z obiektu w promocyjnej cenie. Zapraszamy osoby, które jeszcze nie znają Toru Białystok oraz tych kierowców, którzy chcą sprawdzić swoje auto i umiejętności jego prowadzenia w bezpiecznych warunkach. Szczególnie polecamy osobom, które z okazji Dnia Dziadka chcą zorganizować coś oryginalnego.

W godz. 11:00-15:00 odbędą się swobodne jazdy samochodowe w promocyjnych cenach – tylko 15 zł od auta. Sesje 10-minutowe będą organizowane w grupach po maksymalnie 5 samochodów. Kierowcy kolejnych sesji przygotują się do jazdy na obowiązkowej odprawie, na której omówione zostaną zasady obowiązujące na obiekcie. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy.

Zalecamy wydrukowanie, podpisanie i przekazanie oświadczeń dla osób niepełnoletnich i pełnoletnich. Dostępne są na stronie: https://miejskoaktywni.pl/oswiadczenia-korzystajacych-z-toru-bialystok-1182. To znacznie usprawni proces rejestracji. Nie są wymagane wcześniejsze zapisy na jazdy.

Tor Białystok jest też dobrą opcją na ferie zimowe – możliwość pierwszej jazdy samochodowej w bezpiecznym miejscu. We wtorki i czwartki odbywają się to swobodne jazdy samochodowe. Mogą z nich skorzystać dzieci i młodzież, które chciałyby spróbować po raz pierwszy zasiąść za kierownicą, osoby, które przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy. Obiekt nie jest drogą publiczną, więc mogą z niego korzystać także osoby, które nie maja uprawnień kierowcy.