Festyn "Sztuka dla Multikulturowości" – relacja

W sobotnie popołudnie (27.06)  na Placu przed Teatrem Dramatycznym odbył się festyn „Sztuka dla Multikulturowości” organizowany w ramach kampanii „Białystok. Tradycyjnie wielokulturowy”. Organizatorzy (Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki, Teatr Narwal oraz Fundacja Dialog) postarali się o ciekawe atrakcje dla małych i dużych, promując różnorodność kulturową naszego miasta poprzez taniec i muzykę.

Stoisko dla najmłodszych, zorganizowane przez Teatr Narwal, oferowało zabawę ciastoliną, malowanie twarzy i zabawę balonami, czyli to co dzieci lubią najbardziej. Najmłodsi mogli się także wytańczyć – zwłaszcza przy wspólnej zabawie z Teatrem Tańca Supernowa, który instruował, jak tańczyć do afrykańskich rytmów. Zabawa podobała się i młodszym i starszym i znakomicie zintegrowała publiczność.

Białostoczanie mieli też okazję obejrzenia widowiskowych tańców różnych kultur (m.in. z Indii lub Zatoki Perskiej). Barwne stroje i urocze tancerki bardzo podobały się publiczności. Po pokazach konferansjerka zaprosiła widzów do konkursu, w którym wziął udział m.in. obcokrajowiec, udowadniając tym samym, że Białystok faktycznie jest wielokulturowy. Uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na pytania związane z imprezą i chociaż do końca nie znali odpowiedzi, niezawodna publiczność jak zwykle pomogła.

Wieczór zakończył świetny koncert zespołu Voo Voo. A w naszej fotorelacji zdjęcia z tanecznej części popołudniowej. Zapraszamy do obejrzenia!