Finałowe rozgrywki Plaża Open na Dojlidach

Już w tym tygodniu (20-22 sierpnia) w Białymstoku odbędą się finałowe rozgrywki Plaża Open, największego cyklu turniejów siatkówki plażowej w Polsce. Wydarzeniem towarzyszącym będzie widowisko siatkarskie King Of The Court, które w Polsce odbędzie się po raz pierwszy. To świetna okazja do kibicowania najlepszym parom siatkarskim w kraju. Na kibiców będą czekały atrakcje w plażowym klimacie.

Tegoroczna Plaża Open składa się z czterech imprez. Cykl zainaugurowany został 16-18 lipca w Cieszynie. W sierpniu nabrał tempa – przeniósł się do Myślenic (8-10 sierpnia), Kołobrzegu (13-15 sierpnia), a zakończy się w Białymstoku (20-22 sierpnia).

– Bardzo się cieszę, że białostoczanie będą mogli podziwiać umiejętności najlepszych zawodników i zawodniczek siatkówki plażowej w Polsce – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Plaża Open zagości w naszym mieście już po raz siódmy, a od 2015 roku mecze rozgrywają się na pięknie przebudowanej plaży Dojlidy. To dobra promocja dla naszego miasta.

W Ośrodku Sportów Wodnych „Dojlidy” odbędzie się najbardziej emocjonująca, bo finałowa, odsłona rozgrywek Plaży Open. Szczegółowy harmonogram rozgrywek jest dostępny na stronie Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Publiczność będzie mogła podziwiać umiejętności najlepszych zawodników i zawodniczek siatkówki plażowej w Polsce. Zwłaszcza, że będzie to ostatnia okazja, by zdobyć punkty rankingowe do finału mistrzostw Polski tydzień później w Mysłowicach. Plaża Open odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Pula nagród dla uczestników wynosi 30 tys. zł (po 15 tys. zł na turniej kobiet i mężczyzn).

Dużym widowiskiem będzie turniej National Championships of King Of The Court, który do tej pory odbywał się tylko w Holandii i Niemczech. Teraz zawita do Polski – właśnie do Białegostoku, na finał Plaża Open. Impreza odbędzie w sobotę (21 sierpnia) o godz. 20.00 przy oświetleniu oraz muzyce. Wstęp bezpłatny.

W rozgrywkach weźmie udział 10 drużyn złożonych z dwóch zawodników. W meczu biorą jednak udział minimum trzy pary. Rozgrywany jest on na boisku o regularnych wymiarach, ale ma ono jedną stronę uprzywilejowaną i jest to strona „Króla”. Cała formuła turnieju ma dużo zawiłych zasad, które uatrakcyjniają widowisko. Na koniec zawodów wybierany jest „Król” – zwycięzca otrzymuje koronę, berło i pelerynę.

Plaża Open odbywa się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Finałowe spotkania będą transmitowane w TVP Sport. Podczas zawodów na pasjonatów siatkówki będą też czekały – jak co roku – ciekawe konkursy oraz  miasteczko siatkarskie przy boiskach.

Wydarzenie Plaża Open w Białymstoku wspólnie organizują Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firma BDB Event.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

za: bialystok.pl