#Fotorelacja: Targ na Młynowej i warsztaty ozdób choinkowych w Operze

Co ciekawego działo się i będzie dziać w ten weekend w naszym mieście? Sprawdziliśmy to! Odwiedziliśmy Targ na Młynowej i wzięliśmy udział w warsztatach „Magiczna moc tradycji” w Operze. Zobaczcie na naszych zdjęciach, jak było fajnie!

Jeśli komuś zdarza się narzekać, że w naszym mieście mało się dzieje, to chyba musi się baczniej rozglądać. Ten weekend obfituje w wydarzenia artystyczne i typowo rodzinne. Były już koncerty, np. Comy i Korteza, był (i będzie także w niedzielę) Targ Przedświąteczny na Młynowej. W sobotę odbyły się świetne rodzinne warsztaty z ozdób choinkowych. Przeczytajcie i obejrzycie, jak to wyglądało.

Mikołaj sprzedający grzane wino?

Takie widoki oczywiście tylko podczas Przedświątecznego Targu na Młynowej. Mikołaj oferował także aromatyczny gorący kompot jabłkowy, z goździkami i pomarańczą – pychotka! A tuż obok inne stoiska oferowały swojskie wędliny, sery korycińskie, miody, kwasy chlebowe… Wszystko oczywiście palce lizać! Do tego biżuteria, ręcznie robione zabawki i artykuły tekstylne.

Targ niewielki, ale przyjemny i klimatyczny. Przy wtórze kolęd, dzięki ciepłym napojom i jedzeniu z dwóch food trucków można było się porządnie rozgrzać. Fakt, miejsce potrzebuje jeszcze nieco promowania – około 14:00-15:00 tłumów nie było (wszyscy jedli domowy obiad?). Przydałoby się trochę więcej różnorodnych stoisk, ale jak na początek i zupełnie nowe miejsce takiego wydarzenia – było w porządku.

Magiczna moc tradycji…

Pod takim tytułem odbyły się w Operze i Filharmonii warsztaty robienia ozdób choinkowych, skierowane do rodzin z dziećmi. Instytucja zaprosiła do współprowadzenia warsztatów Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej.

Jednym z prowadzących był Piotr Gutowski ze wspomnianego Muzeum. Opowiadał, że organizatorom zależało przede wszystkim na przypomnieniu tradycyjnych, polskich ozdób, które można wykonać wspólnie z dziećmi i to bez większych nakładów finansowych. Wystarczy kolorowy papier, trochę słomy i kolorowe sznurki, by wyczarować barwne zawieszki, urocze ptaszki czy urokliwe rustykalne łańcuchy.

Dzieci bawiły się znakomicie, zwłaszcza, że wykonane ozdoby od razu mogły zawiesić na prawdziwej, pachnącej choince. Zobaczcie nasze zdjęcia – może natchną was do wspólnego wykonania podobnych dekoracji w domu?

Nie przegapcie w niedzielę, 4 grudnia

W niedzielę macie jeszcze szansę wziąć udział w ciekawych wydarzeniach w mieście i okolicy.

Targ Przedświąteczny na Młynowej – dzień drugi – 10:00-17:00

Weekendowy Kiermasz Świąteczny w Supraślu w godzinach 11:00-17:00.

Miejsce: pod Spiżarnią Smaków, ulica 3-go Maja w Supraślu.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem z Laponii – Rynek Kościuszki, od 16:30, zapalenie lampek ok. 18:00

Fot. hubbuh