Gadżety, które ulepszą twoje życie seksualne

Niezależnie od wieku partnerów i stażu związku warto niekiedy urozmaicić swój seks, decydując się na kupno zabawek erotycznych, które zapewnią obojgu niezapomniane wrażenia. Jedną z nich jest tak zwany cock-ring mogący wywołać spotęgowaną rozkosz zarówno u mężczyzny, jak i u kobiety.

Bez wątpienia pierścień na penisa to najbardziej rozpowszechniony gadżet wśród przedstawicieli płci męskiej. Docenią go zwłaszcza ci spośród nich, którym zdarza się uskarżać na zaburzenia erekcji, oraz ci, którym zależy nie tylko na przedłużeniu stosunku, lecz także na zapewnieniu partnerce niespodziewanych, przyjemnych wrażeń podczas zbliżenia.

Do czego przyda się pierścień erekcyjny?

Obrączki na prącie należą do akcesoriów erotycznych znanych od wieków. Istnienie pierwszych z nich zostało udokumentowane już w starożytnych Chinach, gdzie wykonywano je z kozich powiek. Współcześnie pierścienie tworzy się z wykorzystaniem o wiele bardziej humanitarnych sposobów, używając do tego celu bezpiecznych, niezagrażających ludzkiemu ciału materiałów.

Wspomniany gadżet nakłada się dookoła podstawy penisa, wokół jąder lub obu tych części ciała naraz. Część mężczyzn decyduje się na pierścień ze względów medycznych – utrzymuje dzięki niemu erekcję. Noszenie ringu wpływa na zwolnienie odpływu krwi, co nie tylko przedłuża wzwód, lecz także w znaczącym stopniu oddziałuje na utwardzenie prącia.

Warto w końcu wiedzieć, że istnieją różne motywacje sięgania po tego typu zabawki erotyczne. Dla jednych pierścienie będą niezbędne do podtrzymania lub utrzymania wzwodu, dla pozostałych stanowią jedynie urozmaicenie seksu lub aktu masturbacji. Są również tacy mężczyźni, którzy traktują ringi jako rodzaj intymnej biżuterii.

 

Materiał ringu

Surowiec, z którego wykonano gadżet, ma wpływ na jego ogólny wygląd oraz na odczucia partnerki, gdy jej kochanek ma go na sobie w trakcie stosunku. Aby pierścienie dobrze pełniły swoją funkcję, należy pamiętać o odpowiednim utrzymywaniu ich w czystości, dlatego też dobrze zdawać sobie sprawę z faktu, że modele z dużą liczbą wgłębień lub rowków trudniej będzie wyczyścić po zbliżeniu.

Przyglądając się dostępnym na rynku pierścieniom, można znaleźć ich gładkie wersje lub te wyposażone w wypustki, które gwarantują dodatkową stymulację dla obojga kochanków. Niektóre ringi wydają się zabawne, inne – dizajnerskie. Szukając idealnej obrączki, bez problemu da się znaleźć taką, która będzie zgodna z osobowością i upodobaniami estetycznymi przyszłego właściciela.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zanim dojdzie do stosunku z wykorzystaniem pierścienia, warto zdawać sobie sprawę z zaleceń producentów, lekarzy oraz sprzedawców. Przede wszystkim nie należy nosić obrączki na penisie dłużej niż 20-30 minut, w przeciwnym razie może dojść do poważnych problemów z narządem. Co istotne, gadżet będzie niewskazany dla mężczyzn zmagających się z chorobami serca, cukrzycą lub zaburzeniami układu krążenia. W końcu należy również starać się o to, by nie zasypiać z założonym na penisa pierścieniem. Zbyt długie podtrzymywanie nasady prącia może przyczynić się do dolegliwości zwanej priapizmem, objawiającej się bolesnym i długotrwałym wzwodem. Wówczas niezbędna okaże się interwencja lekarska.