Gamestok – gramy i rozmawiamy o gamingu


fot. Kampus Production, źródło Pexels

W Białymstoku rusza „Gamestok” – nowa inicjatywa Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Fundacji Grający Białystok oparta o otwarte spotkania gamingowe. Głównym tematem będą gry wideo oraz ich miejsce w kulturze. Premierowe spotkanie już 4 kwietnia 2023 o godz. 18:00 poświęcone będzie fenomenowi gry The Last of Us.

„Gamestok” to białostockie, otwarte dla publiczności, cykliczne spotkania gamingowe, na których fani gier będą mieli możliwość porozmawiania i poznania różnorodnych pozycji wydanych na współczesne i retro konsole.

„Gamestok” to inicjatywa oparta o otwarte spotkania gamingowe, z których każde poświęcone jest konkretnej tematyce „okołogrowej”. Spotkania opierają się o symultaniczne działania, jak interaktywny panel dyskusyjny z udziałem publiczności i zaproszonych gości w trakcie którego uczestnicy mają możliwość dostępu do dobrodziejstw Książnicy Podlaskiej w postaci konsol do gier i tematycznej literatury – – mówi Jan „Johnny” Wyspiański z Fundacji Grający Białystok.

Fascynuje cię świat gier wideo i wszystko, co z nim związane? Pochłonęło cię Night City z „Cyberpunk 2077”? A może jesteś wielkim fanem Wiedźmina, ale pragniesz zarywać nocki grając w „Contre”? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat związku literatury z grami wideo, podyskutować o popkulturze, poznać fajnych ludzi a przy okazji świetnie się bawić ogrywając konsolowe hity, tworząc własną platformówkę a także wybrać się na wycieczkę w czasy retrogamingu? – zachęcają Johnny i Seba – pomysłodawcy wydarzenia.

Inauguracja 4 kwietnia 2023 o godz. 18:00 w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej. Premierowe spotkanie poświęcone będzie fenomenowi gry The Last of Us – jedynej produkcji, która w postaci remasteru ukazała się na 3 generacje konsol, każdorazowo stając się hitem. Doczekała się ekranizacji w postaci serialu, który wzbudził nie mniejsze zainteresowanie i kontrowersje.
Organizatorami spotkań gamingowych są Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Fundacja Grający Białystok. Partnerami: Galaktus Games i GameCast. Patronat medialny objęły: Radio Akadera i portal Białystok Online.

Galeria Parter, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A.
Wstęp wolny.