Gorące rytmy w środku zimy i inne wydarzenia muzyczne w Warszawie

Można napić się gorącej herbaty, owinąć kocem, ubrać w ciepły sweter i rozgrzać w ten sposób. Lepiej jednak wybrać się na jedno z wydarzeń muzycznych w Warszawie, które nie tylko rozgrzeje, ale i dostarczy sporej dawki rozrywki i emocji. Oto gorące rytmy w środku zimy, które przeniosą słuchaczy w upalny środek lata.

Magiczny styl Devendry Banharta

Na początek artysta trudny do sklasyfikowania, ale absolutnie wart posłuchania na żywo. 21 stycznia w warszawskim klubie Palladium będzie miał miejsce koncert Devendry Banharta, artysty eklektycznego. Wykonuje on mroczne i nostalgiczne ballady, ale i radosne piosenki przywodzące na myśl styl hippisowski. Jest uznawany za jednego z najbardziej oryginalnych muzyków tworzących swój odrębny, magiczny styl.

Devendra urodził się w Teksasie i od najmłodszych lat obcował ze sztuką pod różnymi postaciami. Podczas studiów zaczął tworzyć pierwsze piosenki, które często przybierały formę strumienia świadomości. Popularność zdobył z początkiem lat 2000, gdy do szerszej publiczności dotarł jego utwór „Oh me oh my”. Bardzo szybko został określony mianem odkrycia i jego sława w mgnieniu oka rozniosła się poza granice Stanów Zjednoczonych. Jak dotąd wydał 6 albumów, ostatni pochodzi z 2019 roku. Warto poznać tego artystę na żywo, a po więcej muzycznych inspiracji sięgnąć na stronę https://rytmy.pl/koncerty/warszawa/.

Kultowa orkiestra w Warszawie

4 lutego z kolei warszawski klub Progresja odwiedzi zespół z niezwykle rozbudowanym dorobkiem artystycznym. Będzie to koncert Orchestral Manoeuvres In The Dark, w skrócie OMD, który to zespół od czterech dekad jest obecny na scenie muzycznej. Najbliższy koncert to właśnie zwieńczenie wieloletniej pracy i świętowanie 40-lecia istnienia grupy.

OMD to przedstawiciel dźwięcznego synth popu, za każdym razem zaskakujący słuchaczy. Niemal ich każdy utwór okazywał się hitem, a przez wszystkie lata sprzedali miliony płyt. Brzmienia Orchestral Manoeuvres In The Dark są wspomnieniem lat 80. W Progresji poza utworami mniej znanymi wybrzmią też hity „Enola gay”, If you leave” czy „So in love”.

Kubańskie rytmy w Palladium

Już 13 lutego w klubie Palladium wszyscy fani kubańskich rytmów znajdą coś dla siebie. Wystąpi bowiem zespół The Cuban Latin Jazz w ramach widowiska Music of Buena Vista. To prawdziwa gratka dla fanów filmu Buena Vista Social Club, ale nie tylko.

Music of Buena Vista to porywające widowisko będące połączeniem rewelacyjnych wokalistów, magicznego show tanecznego i wyjątkowych rytmów. Wydarzenie to wyjątkowa podróż przez kubańskie noce, ulice Havany i zakątki rajskich wysp. Całość pozwoli oderwać się od rzeczywistości i przenieść w czarodziejski świat gorącej Kuby. Dodatkową rekomendacją jest fakt, że większość muzyków z The Cuban Latin Jazz występowała także z artystami z Buena Vista Social Club. Odwiedziny na tym evencie to prawdziwa dawka latynoskiej energii w środku zimy. Warto zanotować tę datę w kalendarzu.