Jak aplikacje pomagają nam dbać o zdrowie?

Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają życie – wiemy to nie od dziś.

Teraz jednak innowacja poszła o krok dalej. Z pomocą jednej, prostej, a przy tym niezwykle rozbudowanej aplikacji mobilnej można w kompleksowy sposób zadbać o stan swojego zdrowia, korzystając z dostępnych online narzędzi umożliwiających skuteczną profilaktykę zdrowotną. Do tego właśnie służy stworzona przez Wellbeing Polska aplikacja zdrowia. Stanowi ona kluczowy i najważniejszy element tzw. corporate wellness, dlatego skierowana jest do przedsiębiorców, którym bliska jest ta właśnie biznesowa filozofia. Jej celem jest wspieranie pracodawców w dbaniu o dobre samopoczucie pracowników.

Jak działa aplikacja o stanie zdrowia?

Aplikacja zdrowia to program, na który składa się aż 20 różnych usług. Do najważniejszych należą: czaty ze specjalistami z różnych dziedzin, sesje ruchowe zachęcające do wykonywania krótkich ćwiczeń przy stanowisku pracy, webinary tematyczne prowadzone przez ekspertów z zakresu zdrowego odżywiania, zarządzania stresem czy treningu uważności oraz infolinia wsparcia mentalnego zapewniająca błyskawiczną pomoc psychologiczną w chwilach kryzysu. Aby zyskać dostęp do wybranej usługi wystarczy zeskanować czujnik, czyli specjalną naklejkę z chipem. Aplikacja zdrowotna wyświetli wtedy panel z opcjami do wyboru, w których użytkownik bez problemu znajdzie to, czego potrzebuje. Dodatkowo każdego dnia aplikacja zdrowotna wyświetla krótkie wideoporadniki, z których można dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy o funkcjonowaniu ludzkiego ciała i jego podstawowych potrzebach. Warto dodać, że aplikacja o stanie zdrowia została zaprojektowana tak, by umożliwiać intuicyjną obsługę, nikt nie powinien mieć więc problemu z jej użytkowaniem.

Jakie zalety ma taka aplikacja zdrowotna?

Aplikacja o stanie zdrowia zachęca do zmiany stylu życia na zdrowszy i w praktyczny sposób pomaga w dokonaniu tej zmiany – dzięki temu pracownik zyskuje lepsze samopoczucie, a pracodawca lepszego pracownika, bo przecież dobre samopoczucie przyczynia się do poprawy zdolności intelektualnych i korzystnie wpływa na efektywność. Ale nie tylko dlatego warto wykorzystać to rozwiązanie w swojej firmie. Aplikacja zdrowia i inne elementy corporate wellness mają też tę zaletę, że zwiększają lojalność pracowników względem pracodawcy i stanowią dla niego doskonałą motywację pozapłacową. Wszystko to przekłada się na optymalnie wydajne działanie firmy i w ostatecznym rozrachunku decyduje o jej sukcesie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wdrożenia aplikacji zdrowia w swojej firmie odwiedź koniecznie stronę Wellbeingpolska.pl.