Jak dbać o biżuterie ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej słynie ze swoich właściwości antyalergicznych, a także z wyjątkowej trwałości. Aby jak najdłużej zachowała piękny wygląd, ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Jak dbać o biżuterie ze stali chirurgicznej? Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest stal chirurgiczna?

Stal chirurgiczna, powszechnie znana jako stal szlachetna lub nierdzewna, jest popularnym materiałem na biżuterię i stanowi świetną alternatywę dla kruszców o znacznie wyższych cenach. Ponadto, stal nierdzewna jest znacznie trwalsza od złota i srebra niskiej próby. Stal chirurgiczna powstaje ze stopu żelaza, chromu i węgla w odpowiednich proporcjach. Jest przyjazna dla alergików, ponieważ nie powoduje reakcji alergicznych. Jest odporna na korozję i nie matowieje, dzięki czemu nadaje się do noszenia na co dzień.

Jak dbać o biżuterie ze stali chirurgicznej?

Biżuteria ze stali chirurgicznej nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ nie odbarwia się pod wpływem wody, nie rysuje się i nie rdzewieje. Mimo to jak każda inna biżuteria nie jest całkowicie niezniszczalne, dlatego warto o nią dbać, aby długo cieszyć się jej wyjątkowym wyglądem.

Przechowywanie biżuterii ze stali chirurgicznej

Najlepszym miejscem do przechowywania nienoszonej biżuterii ze stali chirurgicznej jest szkatułka lub woreczek. Idealnie nadają się do tego szkatułka z przegródkami wyłożona zamszem, w ten sposób unikniemy splatania biżuterii.

Woda chlorowana, detergenty, alkohol

Biżuteria ze stali szlachetnej, pomimo iż jest odporna na mechaniczne uszkodzenia, to narażona jest na szkodliwe działanie detergentów, alkoholu oraz wody morskiej i chlorowanej. Dlatego też nie należy pływać w basenach lub morzu mając na sobie biżuterię ze stali chirurgicznej. Należy również uważać na wszystkie rodzaje perfum i dezodorantów, które zawierają alkohol, ponieważ mogą one również uszkodzić Twoją biżuterię.

Czyszczenie biżuterii ze stali chirurgicznej

Biżuterię, która uległa zabrudzeniu możemy przetrzeć wilgotną szmatką, wodą z mydłem i miękką ściereczką. Po umyciu i opłukaniu dokładnie osuszamy wszystkie elementy za pomocą papierowego ręcznika lub chusteczki. Raz na jakiś czas możemy użyć słabego roztworu wody i octu lub sody oczyszczonej do czyszczenia naszej biżuterii. Podczas czyszczenia biżuterii powinniśmy unikać używania szorstkich ręczników i ostrych gąbek, gdyż mogą one uszkodzić biżuterię.

Wyjątkową biżuterię ze stali chirurgicznej znajdą Państwo w sklepie https://moderngoldshop.pl/