Jak dbać o farbowane włosy blond?

Włosy blond są modne i można powiedzieć, że chyba nigdy z mody nie wyjdą. Dodają kobiecie atrakcyjności i sprawiają, że może zyskać większą pewność siebie. Włosy blond wymagają jednak specjalnego traktowania i nawilżania. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Farba z amoniakiem czy bez – jaką warto wybrać?

Nadal powtarzany jest mit, że farbowanie niszczy włosy, co rzecz jasna nie jest prawdą. Jeżeli będzie wykonane prawidłowo, a wy zadbacie o nawilżenie włosów, to nie musicie obawiać się, że Wasze włosy staną się przesuszone. Również nadmierna stylizacja, ale też zbyt częste farbowanie może powodować ich uszkodzenie. Istotne znaczenie ma również to czy wybierzecie farbę do włosów, która ma w swoim składzie amoniak, czy też farbę bez amoniaku. Pewnie wiele z Was zastanawia się, po co w farbie jest amoniak? Otóż rozchyla on łuski. Dzięki temu np. farba do włosów blond może bardziej związać się ze strukturą włosów, a efekt może utrzymać się dłużej. Farba do włosów blond bez amoniaku również może być skuteczna, przy czym trzeba wiedzieć, że mechanizm działania jest podobny, tyle tylko, że zamiast amoniaku występuje łagodniejsza substancja. Ale czy rzeczywiście amoniak jest tak szkodliwy? Otóż niekoniecznie. Jeżeli Wasze włosy nie są zniszczone, to zapewne farbowanie co 3 miesiące nie spowoduje ich uszkodzenia. Amoniak ma jednak bardzo nieprzyjemny zapach i zdecydowanie częściej powoduje alergię. Jeżeli chodzi o wypłukiwanie koloru, to najczęściej farby z amoniakiem pozwalają barwnikom zagnieździć się głębiej we włosach, przez co kolor utrzymuje się nieco dłużej.

Jak dbać o farbowane włosy blond?

Włosy blond mogą odmładzać, ale też dodawać pewności siebie i sprawiać, że czujemy się lepiej w swoim ciele. Mogą też powodować liczne kompleksy, szczególnie gdy są suche, mają rozdwojone końcówki, a do tego wypadają. Nie oznacza to jednak, że uszkodzeń nie można naprawić. Kluczem do sukcesu jest właściwe nawilżenie. Przede wszystkim należy stosować kosmetyki, które nie tylko nawilżają, ale też pozwalają na utrzymanie wody w strukturze włosa. Tutaj szczególnie dobrze sprawdzi się kwas hialuronowy. Trzeba wiedzieć, że zapewnia on optymalne nawilżenie. Minimalizuje również wysuszające działanie detergentów, a do tego działa regenerująco. Tworzy na powierzchni włosa film ochronny, chroniąc go także przed promieniowaniem UV. Na uwagę zasługuje też aloes, który również nawilża włosy, a przy tym likwiduje łupież, a nawet pobudza wzrost włosów. PH aloesu wygładza łuski włosa, sprawiając, że stają się gładkie i miękkie w dotyku. Nie zapomnijcie jeszcze o olejowaniu i tutaj możemy Wam polecić olej kokosowy, który nie powoduje zażółcenia włosów. Jeśli Wasze włosy są bardzo zniszczone nakładajcie olejek na całą noc, wtedy uzyskacie optymalny efekt.

Metoda OMO

Włosy blond warto myć metodą OMO. Oznacza to, że na długość nakłada się odżywkę humektantową, a na skórę głowy i u nasady włosów szampon do włosów farbowanych i rozjaśnianych. Po nałożeniu obydwu kosmetyków i umyciu skóry głowy można je spłukać, a następnie odsączyć nadmiar wilgoci i nałożyć odżywkę emolientową, czyli odżywkę na bazie naturalnych olejów. W przypadku włosów blond ważne jest, by zawarty w nim olej nie powodował zmiany odcienia włosów blond. Dzięki metodzie OMO włosy są miękkie, odżywione i podniesione u nasady.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.