Jak dbać o glany w trzech krokach


Photo by Magda Ehlers from Pexels

Glany to wciąż popularne obuwie, które wykorzystywane jest nie tylko do celów militarnych lub przez miłośników ciężkich brzmień. Niemal każdy powinien mieć je w swojej szafie, gdyż mogą przydać się w trakcie wielu wypraw na nieznane tereny. Warto jednak wiedzieć, jak pielęgnować je po każdym użyciu. Dzięki temu będą one niezawodne przez wiele lat.

Odpowiedzmy sobie zatem na pytanie, jak dbać o glany. Możecie nam wierzyć, że wcale nie jest to trudne, a stosowane preparaty nie muszą być drogie lub trudnodostępne. Dostosowując swoje czynności, do trzech podstawowych kroków, buty będą służyć Wam wiernie przez wiele lat.

Pozbywaj się nieczystości

Nie wrzucaj skórzanych glanów do pralki. To niszczy skórę, która powinna być czyszczona z należytą starannością. Sprawdźmy, jak dbać o glany, by ich tworzywo nie pozostawiało wątpliwości pod względem jakości. Otóż wystarczy miękka bawełniana szmatka i letnia woda ze specjalnym preparatem do czyszczenia skóry. Gdy chodzi jedynie o pozbycie się kurzu, wystarczy na sucho przetrzeć powierzchnię buta przy pomocy szmatki. Na rynku dostępne są specjalne ściereczki nawilżone, które również są odpowiednią alternatywą. Powinny być jednak dostosowane do kontaktu z naturalną skórą.

Pamiętaj, by zawsze inwestować w wysokogatunkowe preparaty. Tanie zamienniki lub asortyment niedostosowany do tworzywa, może je po prostu zniszczyć, co nie tylko przełoży się na mało atrakcyjny wygląd obuwia, ale także na satysfakcję z eksploatacji i komfort użytkowania.

Odświeżaj wnętrze

Wiesz już, jak dbać o glany z zewnątrz? Pozostaje kwestia wnętrza obuwia. Odpowiedzią są zwykłe preparaty do dezynfekcji i odświeżania. Podszywka nie jest już skórzana, dlatego nie musisz martwić się, że źle będzie znosić kontakt z bardziej komercyjnymi preparatami. Z czystym sumieniem możesz je stosować po każdym użyciu. Glany nie są w końcu obuwiem, które gwarantuje imponującą wentylację i odprowadzanie wilgoci.

Wiesz już, jak dbać o glany? Mamy nadzieję, że temat tego wyjątkowo obuwia nie ma już przed tobą żadnych tajemnic. Czy warto dokonywać regularnej pielęgnacji glanów? To chyba oczywiste. Odwzajemnią się one imponującą niezawodnością, komfortem eksploatacji i fantastycznym wyglądem. Pamiętaj, by w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących materiału lub stosowanych preparatów, pytać specjalistów ze sklepów. Oni często rozmawiają z potencjalnymi klientami i doskonale wiedzą, co sprawdza się najlepiej, a czego należy unikać, by obuwie przez wiele lat charakteryzowało się wspaniałym wyglądem.