Jak dobrać kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?

Wiele osób boryka się dzisiaj z atopowym zapaleniem skóry. To schorzenie o podłożu autoimmunologicznym, które szczególnie doskwiera w okresie jesienno-zimowym. Jak sobie z nim poradzić? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jakie kosmetyki warto stosować przy tej dolegliwości.

Czym jest atopowe zapalenie skóry?

Przyczyny tej choroby nie są do końca znane. Chociaż problem ten dotyka wiele osób, dermatolodzy pozostają bezradni. Najczęściej wyleczenie dolegliwości jest praktycznie niemożliwe. Stosując odpowiednie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry, można jednak złagodzić jej objawy. Odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie istotna w okresie jesienno-zimowym. Wtedy bowiem objawy mogą się zaostrzać. Najczęściej atopowe zapalenie skóry wiąże się ze stanem zapalnym, przybierającym postać grudek na zaczerwienionej skórze. Zmiany są bardzo uciążliwe, bo intensywnie swędzą. Drapanie prowadzi natomiast do rozprzestrzenienia się zmian na całej skórze. W skrajnych przypadkach atopowe zapalenie skóry skutkuje ogólnym stanem zapalnym organizmu – gorączką i powiększeniem węzłów chłonnych.

Jak działają kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?

Specjalistyczne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry mają szerokie spektrum działania. Przede wszystkim ograniczają swędzenie skóry, dając ukojenie. Jednocześnie skutecznie łagodzą podrażnienia powstałe przez ciągłe drapanie. Dodatkowo silnie regenerują i przywracają skórze jej dawny wygląd. Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry skupiają się też na wzmocnieniu bariery ochronnej skóry, aby w przyszłości była mniej podatna na działanie alergenów i łatwiej znosiła kolejne ataki tej dolegliwości. Polecane są w szczególności kosmetyki marki Arkana, dostępne w sklepie internetowym https://sklep.arkana.pl/. Warto przy tym stawiać nie tylko na balsamy do rąk i całego ciała, ale również maski regenerujące na dzień i na noc oraz innowacyjne neuro-toniki.

Co powinny zawierać kosmetyki na atopowe zapalenie skóry?

Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry powinny zawierać w pełni naturalne składniki o właściwościach antyalergicznych, regenerujących i silnie odżywiających. Kanabisowy neuro eliksir-krem dla skór zestresowanych i dysfunkcyjnych marki Arkana zawiera na przykład olej z konopi oraz maku. Te składniki skutecznie odbudowują barierę hydro-lipidową skóry oraz neruoregulują mikrobiom skóry. Jednocześnie dobrze odżywiają i przywracają skórze naturalny wygląd. Z kolei kanabisowy neuro-tonik marki Arkana ma w swoim składzie poza olejem z konopi również ekstrakt z pieprzu tasmańskiego. Ta kompozycja doskonale oczyszcza skórę, a jednocześnie nie przesusza jej, co jest bardzo ważne w przebiegu atopowego zapalenia skóry.

Kompleksowa pielęgnacja przy użyciu specjalistycznych kosmetyków

Warto stawiać na wysokiej jakości kosmetyki na atopowe zapalenie skóry. One pozwolą zapomnieć o nawracającej dolegliwości. Istotne są tradycyjne preparaty do codziennego użytku. Czasem nie zaszkodzi też sięgnąć po regenerujące i odżywcze maseczki. Polecamy w szczególności maskę w płacie ze śnieżnego grzyba marki Arkana. To produkt stworzony z grzyba śnieżnego z dodatkiem kwasu hialuronowego, peptydu PAL-GHK oraz witamin C i E. Zestawienie tych składników wykazuje silne działanie wyciszające i ochronne. Maseczka będzie zatem pełniła funkcję uzupełniającą w codziennej pielęgnacji.