Marzy Ci się jedyna w swoim rodzaju spódnica? – zainwestuj w odpowiedni materiał


fot. pexels

Choć obecnie krawcowe mają mniej pracy, bo znaczna część kobiet kupuje ubrania w sieciowych sklepach, to i tak są osoby, które z usług krawieckich korzystają. Wśród nas są kobiety, które stawiają na unikatowość i oryginalność.

Na przestrzeni lat moda z jednej strony się zmienia, a z drugiej zatacza koła. Nieustannie do łask wracają kolory i fasony, które były modne w różnych dziesięcioleciach. Ponadto do tej pory jest mnóstwo zwolenniczek mody retro i vintage. Z kolei ubrania houte couture kojarzą się z drogimi kreacjami szytymi z najwyższej jakości tkanin i kupowanymi w butikach najbardziej znanych projektantów. Jednak i na co dzień można sobie zafundować małe houte couture. Wystarczy poszukać odpowiedniego materiału i znaleźć właściwą krawcową.

Spódnica jedyna w swoim rodzaju

Pomyślałaś sobie, że chciałabyś mieć w szafie spódnicę, która będzie jedyna i żadna inna kobieta takiej nie będzie miała? To do dzieła! Pierwszy krok to znalezienie dobrej jakości materiału. W przypadku spódnicy dobrym wyborem będzie na przykład dzianina żakardowa. Ze względu na jej właściwości spódnica będzie wyglądała rewelacyjnie. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ dzianina z żakardu jest elastyczna i jeśli jest dobrej jakości, to najczęściej nie gniecie się. Spódnica z takiego materiału będzie elegancka, a jednocześnie wygodna i miękka w dotyku.

Warto też zastanowić się nad wzorem dzianiny. Nie musi być przecież gładka. W ofertach wielu sklepów znajdują się dzianiny strukturalne, wzorzyste, z motywami kwiatowymi czy lekko przezroczyste. Wszystko zależy od tego czy spódnica ma być zdecydowanie wizytowa, czy jednak na co dzień lub na rodzinne spotkania. Wówczas można wybrać odpowiedni wzór, który będzie albo stonowany, albo nieco bardziej ekstrawagancki. Poza tym istotna jest kolorystyka materiału. W zależności od przeznaczenia kolor – podobnie jak wzór – może być ciemny lub jaśniejszy. Pamiętaj jednak, że dzianina żakardowa nie jest materiałem bardzo cienkim, a więc nadaje się znacznie bardziej na spódnicę, którą założysz wiosną lub jesienią. Zatem kolor powinnaś również dopasować do danej pory roku.

Jak widać uszycie wymarzonej spódnicy nie jest takie trudne jak się wydaje. Najważniejszą kwestią jest wybór materiału i fasonu spódnicy, resztą zajmie się krawcowa.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany we współpracy z zubibo.pl/