Jak działa Sudocrem?


Young Mother moisturizing baby's skin after bath

Sudocrem to popularna maść na odparzenia. Jej zastosowanie jest jednak znacznie szersze. Krem łagodzi podrażnienia oraz obtarcia i zadrapania naskórka. Można go stosować na odleżyny, oparzenia słoneczne, niewielkie odmrożenia oraz spierzchnięcia, odczyny po ukąszeniach owadów, a nawet trądzik czy zmiany ospowe. Jest to maść uniwersalna. Może z niej korzystać dosłownie każdy. Jak to możliwe, że jedna maść ma tak wiele zastosowań?

Sudocrem i jego działanie

Sudocrem ma działanie regenerujące, łagodzące i ochronne. Maść tworzy na powierzchni skóry warstwę zabezpieczającą przed czynnikami drażniącymi (np. mocz i stolec), dzięki czemu świetnie sprawdza się w profilaktyce odparzeń odpieluszkowych. Skóra niemowlaka jest niedojrzała, niezdolna do bronienia się przed szkodliwymi czynnikami, dlatego potrzebuje ona kremu, który podniesie jej zdolności ochronne (więcej na https://sudocrempolska.pl/sudocrem-na-odparzenia/).

Maść łagodzi podrażnioną i zaczerwienioną skórę. Nie ważne, czy do uszkodzenia naskórka doszło wskutek depilacji, obtarcia czy kąpieli słonecznej. Krem nie tylko pomaga skórze szybko się zregenerować. Łagodzi także poczucie swędzenia czy pieczenia, które często towarzyszy podrażnieniom skóry. Ma także właściwości nawilżające i natłuszczające.

Kto może stosować Sudocrem?

Sudocrem może stosować niemal każdy, oprócz osób, które są uczulone na składniki produktu. Maść jest hipoalergiczna, a co za tym idzie, odpowiednia nawet dla bardzo wrażliwej skóry. Choć często jest ona stosowana na pieluszkowe zapalenie skóry u dzieci, korzystać mogą z niej osoby dorosłe, jak i starsze. Sudocrem posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych.

Sudocrem i jego skład

Swoją skuteczność i uniwersalizm zastosowania Sudocrem zawdzięcza przemyślanemu i kompletnemu składowi:
– tlenek cynku ma działanie regenerujące, jest to środek ściągający, który zmniejsza utratę płynu tkankowego,
– alkohol benzylowy działa dezynfekująco, a przy okazji miejscowo znieczula,
– benzoesan benzylu to środek roztoczobójczy, wszobójczy i odstraszający owady,
– cynamonian benzylu posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne,
– lanolina to środek nawilżający o właściwościach natłuszczających podobnych do ludzkiej skóry.

Jak stosować Sudocrem?

Sudocrem jest prosty w stosowaniu. Przed aplikacją kremu należy umyć i osuszyć ręce. Następnie niewielką ilość maści można nabrać za pomocą opuszki palca, a potem wmasować ją delikatnymi i okrężnymi ruchami w podrażniony obszar skóry. Maść można stosować również punktowo, np. w przypadku zmian trądzikowych czy niewielkich skaleczeń. Powinna ona utworzyć na powierzchni skórę przezroczystą warstwę, którą należy pozostawić do wchłonięcia. Białe plamy oznaczają nadmiar kremu. Można go usunąć chusteczką.

Jak często nakładać Sudocrem?

Sudocrem najlepiej jest nakładać tak często, jak to potrzebne. Nie ma limitów jego zastosowania. Najważniejsza jest więc obserwacja skóry i jej reakcji na produkt. Jeśli utrzymuje się na niej przezroczysta warstwa, nie warto dokładać kremu. Zwiększenie jego ilości nie podniesie jego skuteczności. Krem warto nakładać zwłaszcza wtedy, kiedy wyraźnie przynosi on ulgę i łagodzi podrażnienia. Każdy sam może zadecydować o częstotliwości stosowania maści. Warto mieć na uwadze, że jest to krem bardzo wydajny. Należy nakładać go w niewielkich ilościach. Z pewnością jedno opakowanie starczy na długi okres.

Sudocrem to maść, którą warto mieć w domu. Potrafi ona zastąpić wiele innych specyfików. Mało kto wie, że receptura kremu pochodzi z 1931 roku. Została ona opracowana przez irlandzkiego naukowca w swojej aptece. Krem cieszy się popularnością już od wielu dekad, a jego skuteczności przekonało się już mnóstwo osób na całym świecie. Warto mieć go w domowej apteczce, zwłaszcza że może z niego korzystać cała rodzina. Więcej o maści i jej zastosowaniu można przeczytać na https://sudocrempolska.pl/.