Jak kupować tańsze kosmetyki dobrej jakości?

Wysokiej jakości kosmetyki nie muszą być horrendalnie drogie i przez to dostępne tylko dla wąskiej grupy konsumentów. Jeśli tylko dobrze poszukamy, znajdziemy ofertę na pożądany preparat w cenie, która nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu.

Gdzie kupować?

Zasadniczo, kosmetyki i perfumy oraz ich zestawy, będą tańsze w przypadku ofert sklepów internetowych. Internetowy sklep z kosmetykami, np. Superkoszyk.pl, może pozwolić sobie na sprzedaż produktów po cenach niższych niż te widoczne w sklepach stacjonarnych, ponieważ ponosi niższe koszty działalności związane z brakiem konieczności:

  • wynajmowania powierzchni handlowej w atrakcyjnej lokalizacji,
  • zatrudniania kilku ekspedientek (może wystarczyć jedna-dwie osoby do obsługi zamówień w e-sklepie),
  • wygospodarowania magazynu produktów gotowych do sprzedaży (zawsze sklep internetowy może sprowadzić w krótkim czasie zamówione przez klientów produkty od hurtowników i szybko przesłać je pod wskazany przez kupującego adres).

Niższa cena kosmetyku nie wynika więc na ogół z jego niższej wartości, ale z niższych kosztów uzyskania przychodu po stronie sprzedającego.

Czy wiesz że…?

Według najnowszego raportu Izby Gospodarki Elektronicznej pt.: „Kupuję w internecie 2014″, w perspektywie ostatnich 5-ciu lat liczba kupujących w sieci wzrosła o 43 proc., a kategoria „Perfumy i kosmetyki” zanotowała w tym czasie wzrost popularności o 460 proc.

Uwaga! Promocje

Zasadniczo warto kupować kosmetyki na promocjach, kiedy można uzyskać rabat do nawet kilkudziesięciu procent na pożądany produkt. W niektórych stacjonarnych drogeriach takich jak Rossmann czy Super Pharm, można natknąć się na szczególne promocje produktów pełnowartościowych, ale na przykład w zniszczonym opakowaniu. Produkty wycofywane z oferty także będą nieco tańsze. Duże sklepy kosmetyczne i perfumerie organizują w zasadzie co tydzień promocje na pewne produkty ze swojego asortymentu, które umieszczane są w gazetkach promocyjnych. Wiedząc, jaka jest cena regularna produktu, wyliczymy ile można zaoszczędzić dzięki rabatom.

Kosmetyki multifunkcyjne

Bardzo dobrym sposobem na wypracowanie oszczędności na zakupie kosmetyków jest stosowanie produktów pełniących więcej niż jedną funkcję. Szampony 2 w 1 , łączące w sobie szampon i odżywkę są tego najlepszym przykładem. Zamiast kupować balsam do ciała dla siebie i oliwkę dla niemowląt, młoda mama może korzystać tak samo z oliwki kupionej dla dziecka.

Kupując przez internet, kosmetyki z promocji i te, spełniające wiele funkcji jednocześnie, na pewno zaoszczędzimy. Musimy jednak poświęcić nieco czasu na szukanie odpowiednich dla nas produktów.