Jak obliczyć OC w dwóch krokach?

Jak obliczyć OC w dwóch krokach? Wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia OC możemy bez problemu wyliczyć samodzielnie, a wszystko to bez wychodzenia z domu i kontaktu z agentem. Cały proces kalkulacji zajmie Ci dosłownie chwilę. Nie wiesz, jak obliczyć sobie OC? Sprawdź!

Jakie czynniki wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej?

Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczając wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego biorą pod uwagę szereg różnych czynników. Jedne z nich związane są z samym pojazdem i parametrami technicznymi samochodu, inne – z profilem kierowcy.

Wysokość składki szacowana jest na podstawie ryzyka ubezpieczeniowego, które ocenia się w oparciu o takie dane, jak marka samochodu, pojemność silnika, roczny przebieg czy chociażby przeznaczenie auta. Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę także wiek kierowcy i jego doświadczenie za kółkiem, miejsce zamieszkania, stan cywilny czy historię ubezpieczeniową.

To właśnie dlatego młodzi kierowcy, czyli osoby do 26. roku życia, z reguły płacą za ubezpieczenie więcej, aniżeli osoby starsze. Statystycznie, najwięcej wypadków powodują właśnie młodsze osoby, dlatego w ich przypadku ryzyko ubezpieczeniowe jest większe. A wraz z nim, także i składka OC – wyjaśniają eksperci Beesafe.

Wyliczenie składki OC – krok po kroku

Wyliczenie wysokości składki OC w teorii wydaje się procesem niezwykle skomplikowanym. W praktyce kalkulację możemy przeprowadzić samodzielnie. Jak obliczyć sobie OC? Czy wyliczenie składki możliwe jest bez osobistego kontaktu z agentem? Jak najbardziej! W tym celu możesz skorzystać z dostępnych w internecie narzędzi, które na podstawie podanych przez Ciebie danych, przygotowują dedykowaną kalkulację składki OC.

Narzędzia te nazywają się kalkulatorami OC i działają w bardzo prosty sposób. Aby obliczyć składkę na ubezpieczenie musimy podać informacje na temat dotychczasowej historii ubezpieczeniowej, jak również szczegóły techniczne naszego auta. Po kilku minutach otrzymujemy gotowe propozycje na polisę OC, AC czy NNW z assistance.

Obliczenie składki OC – gdzie najszybciej?

Przed przystąpieniem do kalkulacji przygotuj jedynie dowód rejestracyjny auta i sprawdź, kiedy kończy się aktualna polisa. Większość dostępnych narzędzi działa na podstawie bardzo podobnego schematu i wymaga podania szeregu informacji. A cały proces zajmuje kilka minut. Choć to niewiele, to istnieje jeszcze szybszy sposób. To kalkulator OC AC Beesafe, który aby sprawnie przeprowadzić Cię przez cały proces kalkulacji składki ubezpieczeniowej wymaga podania jedynie dwóch danych – numeru rejestracyjnego pojazdu i daty urodzenia właściciela. Teraz już wiesz, jak obliczyć sobie OC i zaoszczędzić bezcenny czas.