Jak odżywić włosy po farbowaniu?

Włosy są ogromnym atutem każdej kobiety. Wiele z nich przykuwa szczególną uwagę do ich wyglądu. Kto nie lubi uczucia po wyjściu od fryzjera? Włosy wydają się odżywione i zdrowe. Miłośniczki częstych zmian koloru włosów często borykają się z problemem zniszczonych włosów. Dlaczego? Jak odżywić włosy po farbowaniu? Zauważasz, że wypadają włosy co robić? Jakich produktów używać? Wszystkie wątpliwości rozwieje artykuł poniżej.

Jak farbowanie wpływa na kondycję włosa?

Zbyt częste farbowanie włosów bezpośrednio wpływa na stan włosów oraz skóry głowy. Radykalne zmiany kolorów, a zwłaszcza rozjaśnianie mogą doprowadzić do dużych zniszczeń. Szczególne niebezpieczne jest niewłaściwe dobranie farby, która wpływa na mieszki włosowe. W konsekwencji włosy są skłonne do rozdwajania, wysuszania i łamania. Farbowane włosy zmieniają swoją strukturę. Podczas koloryzacji łuska włosa rozchyla się, wpuszczając barwnik do środka. Włosy tracą swoją naturalną barierę ochronną, dlatego wymagają specjalnej pielęgnacji. Skuteczna pielęgnacja nie tylko poprawi wygląd włosom, ale także może zapobiec przyszłym zniszczeniom.

Jak pielęgnować zniszczone włosy?

Zwolenniczki drastycznych zmian koloru włosów powinny wiedzieć, jak odżywić włosy po farbowaniu. Włosy zniszczone farbowaniem przede wszystkim wymagają nawilżenia. Farbowanie powoduje rozchylenie łusek włosa, co bezpośrednio wpływa na utratę nawilżenia. Ponad to częste używanie prostownicy czy lokówki, a więc wysoka temperatura dodatkowo pogłębia problem. Dlatego celem numer jeden powinno być nawilżenie. Pierwszym produktem, który pozwoli przywrócić włosom ich naturalny blask i uratować zniszczone włosy jest maska. Warto wybrać maski dedykowane do pielęgnacji włosów zniszczonych, których podstawowym założeniem będzie działanie nawilżające. Maski do włosów nie tylko regenerują strukturę włosa, ale także wpływają na skórę głowy. Co więcej maska ułatwia rozczesywanie, co pozwoli uchronić końcówki przed łamaniem. Kolejnym produktem, który powinnaś stosować na zniszczone włosy po farbowaniu to odżywka do włosów. Wybieraj takie odżywki i maski, które w swoim składzie zawierać będą: olej kokosowy, masło shea czy olej lniany. Pielęgnację warto uzupełnić delikatnym szamponem, o prostym, naturalnym składzie. Jeśli Twoje włosy mają tendencję do wypadania zwróć szczególną uwagę do ich traktowania. Postaraj się myć je letnią wodą i nie traktuj ich gorącym powietrzem. Nadmiar wody z włosów zbieraj delikatnie, nie szarp ich ręcznikiem. W wielu przypadkach sprawdzą się domowe sposoby, takie jak np. maska jajeczna czy olejowanie. Duży wpływ na kondycję włosów ma także zbilansowana dieta. Zwróć uwagę, czy w Twoim jadłospisie nie brakuje witamin i minerałów.

Sposobów na regenerację włosów jest wiele. Nie wszystkie będą odpowiednie do poziomu zniszczeń, dlatego szczególnie ważne jest dobranie odpowiednich produktów. Włosy farbowane pielęgnacja to aktualnie jeden z najczęściej wyszukiwanych tematów w sieci. Wskazuje to na fakt, jak wiele kobiet boryka się z problemem zniszczonych włosów po koloryzacji.  Warto więc poznać tajniki pielęgnacji, aby nie popełniać błędów innych!