Jak oryginalnie pomalować paznokcie?


fot. Designecologist, źródło Pexels

Nadchodzący sezon to z pewnością nie czas na nudę, zwłaszcza jeśli chodzi o modę w stylizacji paznokci. Ozdobne paznokcie w dalszym ciągu to gorący trend, jednak techniką, którą wybiera coraz więcej kobiet jest cat eye effect. Chcesz wiedzieć, czym zachwyca kocie oko? Co sprawia, że ozdobne malowanie paznokci jest tak wyjątkowe? Czytaj dalej!

Kocie oko – oryginalne hybrydy na wyciągnięcie ręki

Ozdobne malowanie paznokci sprawia, że dłonie wyglądają na zadbane i wypielęgnowane. Tego typu stylizacja pasuje do wielu okazji, a wyróżnia się oryginalnym, świetlistym wzorem, przypominającym jaśniejszą smugę lub imitację źrenicy kociego oka, co nadaje stylizacji wyjątkowej głębi i magnetycznej trójwymiarowości.

Kocie oko perfekcyjnie współgra z estetyką glamour, przy czym jednocześnie sprawia, że manicure nabiera subtelnej elegancji. Jest to dobry wybór na co dzień, jak i na specjalne okazje – wystarczy odpowiednio dobrać odcienie lakieru.

Jak oryginalnie pomalować paznokcie? Niezbędne akcesoria do wykonania cat eye effect

Oryginalne paznokcie hybrydowe można wykonać wykorzystując do tego dwa podstawowe akcesoria:

  • magnes do paznokci;
  • hybrydowy lakier magnetyczny.

Lakiery magnetyczne mają w składzie opiłki metalu, które po wystawieniu na dowolnej długości magnes, zaczynają tworzyć finezyjny wzór. Magnes do paznokci do cat eye Victoria Vynn przyciąga jedynie te drobinki, które różnią się od reszty lakieru kolorem. Magnes można obracać w pionie, poziomie lub wykonując ruchy okrężne w zależności od spodziewanego efektu.

Kocie oko banalnie proste? Sprawdź, jak wykonać oryginalny manicure!

Wykonanie kociego oka przypomina standardową stylizację:

  • na początku należy zacząć od przygotowania płytki paznokcia;
  • następnie nałożyć bazę i utwardzić ją w lampie;
  • nałożyć pierwszą warstwę lakieru;
  • użyć magnes i delikatnie go przesuwać tak, aby ułożyć wybrany wzór, a następnie utrwalić go z pomocą lampy;
  • nałożyć drugą warstwę, użyć magnesu i efekt utwardzić lampą.

Na koniec należy zaaplikować top i przetrzeć paznokcie cleanerem.

Cat eye effect w nadchodzącym sezonie, czyli garść modnych inspiracji

Najbardziej elegancko i intrygująco kocie oko prezentuje się w ciemnych odcieniach, np. czerni, brązie, złocie, fiolecie, a także bordo, aczkolwiek nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobne paznokcie hybrydowe wykonać jasnymi kolorami.

Aby uniknąć przesady, dobrym rozwiązaniem będzie wersja total look. Z kolei bardziej odważne kobiety, lubiące modowe szaleństwa, mogą pokusić się o dodanie ozdób, np. kamieni i błyszczących kryształków.

Cat eye effect prezentuje się ciekawie z geometrycznymi wzorami i liniami. Oryginalnie pomalowane paznokcie mogą być także wielokolorowe. Technika ta pozwala na uzyskanie gradientu i przenikania kolorów w taki sposób, aby odcienie gładko się ze sobą mieszały.

Jak widać, kocie oko jest proste w wykonaniu, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. Nowoczesny i elegancki manicure jest na wyciągnięcie ręki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.