Jak prać bieliznę w pralce?

Nie wszyscy mają pojęcie jak prawidłowo prać bieliznę. Ten rodzaj ubrań musimy prać delikatnie. Liczy się tutaj prawidłowy program prania jak i środek piorący. Dobrze wykonanie pranie pozwoli nam zachować bieliznę w świeżości i w dobrym stanie przez długi czas.

Na co zwrócić uwagę przy praniu bielizny?

Oto najważniejsze kwestie, na które musimy zwrócić uwagę piorąc bieliznę.

  • Na początku musimy dobrze posegregować pranie. Oddzielamy od siebie kolorową i białą bieliznę. Następnie w tych grupach należy je rozdzielić ze względu na rodzaj materiału. Takie grupy powinny mieć te same wymagania prania, to znaczy, że na metce producenta muszą mieć podaną tą samą temperaturę oraz rodzaj prania.
  • Oznaczenia na metkach także mogą wskazywać na pranie ręczne – dotyczy to szczególnie biustonoszy z fiszbinami czy niektórych majtek.
  • Najczęstszym błędem popełnianym przez większość ludzi jest pranie bielizny z resztą ubrań. Odzież, która posiada zamki, rzepy czy guziki może zniszczyć naszą bieliznę. W takim przypadku prawdopodobne jest zafarbowanie lub zaciągnięcie materiału. Jeśli jednak zdecydujemy się na pranie z wszystkimi rzeczami – warto zainwestować w woreczki do bielizny, które ochronią ją podczas prania.

Jakie pranie ustawić?

W zależności od rodzaju tkaniny, z której jest wykonana bielizna, stosuje się takie programy, by temperatura nie doprowadziła do zniszczenia materiału. W 30 stopniach możemy prać len, jedwab, aksamit i kaszmir. Bieliznę wykonaną z kolorowej bawełny powinniśmy prać w 40 stopniach, a białą bawełnę w 60 stopniach.

Odpowiednim programem prania dla bielizny będzie “Pranie”, “Pranie ręczne” lub “Delikatne”. Zaprogramowano u nich niskie obroty, co nie zagraża zniszczeniu odzieży.

Jaki proszek do prania wybrać?

Pranie bielizny wymaga nie tylko delikatnego programu prania, ale też odpowiedniego proszku do prania. Warto wybrać taki, który dezynfekuje naszą bieliznę, ochroni nasz materiał oraz nie wywoła uczulenia na naszej skórze. Środkiem, który łączy te wszystkie właściwości jest hipoalergiczny proszek do prania Mr. ZIGGI. Przyjrzyjmy się bliżej jego działaniu.

Dezynfekcja

Do przeprowadzenia dezynfekcji bielizny w tym przypadku nie potrzebujemy wysokiej temperatury prania, która może zniszczyć nasze ubranie. Innowacja proszku Mr. ZIGGI pozwala na wyeliminowanie bakterii i grzybów już w 40 stopniach. Ciepło i wilgoć to idealne miejsce do rozwoju patogenów i innych drobnoustrojów. W przypadku wystąpienia choroby bakteryjnej czy grzybiczej warto sięgnąć po ten środek piorący, który zapewni nam bezpieczeństwo po przebytej chorobie.

Brak uczulenia

Większość płynów czy proszków do prania to silnie piorące detergenty, które nie wypłukują się dobrze z odzieży. Ich składniki mogą wywołać świąd, czerwone plamy czy większe podrażnienia. Produkty Mr. ZIGGI to delikatne środki, które są hipoalergiczne – przyjazne alergikom. Eliminują roztocza kurzu domowego oraz inne alergeny występujące na praniu. Dodatkowo ich skład jest ekologiczny i nie zawiera fosforanów oraz zeolitów, które zanieczyszczają środowisko wodne.

Ochrona materiałów

Proszek Mr. ZIGGI jest delikatny. Bardzo dobrze usuwa zabrudzenia oraz pielęgnuje materiał. Silne środki są w stanie doprowadzić do wyblaknięcia i zniszczenia struktury tkaniny.