Jak przebiega usuwanie blizn i kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Blizny to nic innego jak zmiany skórne. Powstają w następstwie uszkodzenia skóry właściwej. Niekiedy są zupełnie niewidoczne, a czasami wręcz przeciwnie. Przyciągają wzrok innych i obniżają poczucie atrakcyjności zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Gdy występują w obrębie twarzy, często stają się nie do zaakceptowania. Znacząco wpływają na samopoczucie, a w konsekwencji mogą prowadzić nawet do depresji. Współczesna medycyna wychodzi naprzeciw osobom zmagającym się z nieestetycznymi bruzdami i oferuje usuwanie blizn za pomocą kwasu hialuronowego oraz innych metod. Rozważasz poddanie się tego rodzaju zabiegom? Wyjaśniamy, jak przebiegają i kiedy warto się na nie zdecydować!

Bezpieczne usuwanie blizn po trądziku

Blizny występujące na twarzy, bardzo często są pozostałością po trądziku z wieku młodzieńczego. Gdy jest on nieleczony, niestety może pozostawiać ogromne zmiany na skórze. Jeśli pojawiły się na Twojej twarzy, to musisz wiedzieć, że ich całkowite usunięcie nie jest obecnie możliwe. Możesz jednak znacząco poprawić swój wygląd, korzystając z zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki nim zmiany zbledną, staną się znacznie mniej widoczne i przestaną przyciągać spojrzenia.

Profesjonalne kliniki, takie jak np. Ruczaj Clinic, oferują usuwanie blizn w bezpieczny sposób. Najczęściej stosuje się zabiegi polegające na wypełnieniu zmian kwasem hialuronowym, który jest naturalnym składnikiem skóry. Zadaniem tego preparatu jest wypchnięcie powierzchni blizn i zmniejszenie ich widoczności. Cały proces wymaga przeprowadzenia dodatkowych zabiegów, nawet w kilkunastu seriach. Najlepsze efekty osiąga się jednak przy połączeniu kilku różnych metod.

Musisz wiedzieć, że blizny po trądziku to nie jedyne, które można usunąć dzięki medycynie estetycznej. Realne i równie zalecane jest także niwelowanie blizn po ospie, zabiegach i operacjach, a także poparzeniach.

Przebieg usuwania blizn w profesjonalnej klinice

Przebieg usuwania blizn w profesjonalnej klinice zależy od rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Najlepiej jednak zdecydować się na takie, które są nieinwazyjne i bezpieczne, wówczas nie trwają dłużej niż godzinę. Niekiedy wiążą się z negatywnymi odczuciami, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu, konieczne jest podanie miejscowego znieczulenia.

W przypadku zabiegów przeprowadzanych z użyciem osocza znieczulenie podawane jest w formie kremu. Następnie lekarz pobiera dwie probówki krwi, które służą do skomponowania koncentratu. Potem jest on wstrzykiwany w obszar ciała, na którym występują blizny.

Podobne znieczulenie stosuje się przy laserowym usuwaniu blizn oraz frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej 3D. Pierwsza metoda polega na emisji mikrostrumieni, które charakteryzują się wysoką energią. Z kolei druga z nich opiera się na przykładaniu do miejsc, na których występują blizny, głowicy. Mikroigły nakłuwają skórę, a następnie wysyłany jest impuls, który podgrzewa tkanki. W ten sposób następuje zagęszczenie włókien kolagenowych, a fibroblasty zostają pobudzone do tworzenia nowego kolagenu.

Usuwanie blizn – o tym musisz pamiętać

Opisany przebieg zabiegów to oczywiście tylko wycinek tego, co musisz wiedzieć. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o poddaniu się usuwaniu blizn, koniecznie sprawdź opinie o wybranej klinice. Wszelkie zabiegi powinny być wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Musisz pamiętać o tym, że żaden środek nie usunie zmian w 100%, jednak może znacznie poprawić wygląd cery i sprawić, że stanie się ona ładniejsza, a pozostałe mankamenty łatwiej będzie zaakceptować.