Jak rozpoznać dobrą pościel niemowlęcą?

Znalezienie odpowiedniej pościeli dla niemowlęcia może być dużym problemem. W sklepach wybór jest ogromny, ale przeciętny klient na ogół nie wie, jak rozpoznać dobrej jakości pościel. Warto więc dowiedzieć się, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Małe dziecko w łóżeczku spędza dużo czasu w ciągu swoich pierwszych miesięcy życia. W związku z tym warto zadbać o to, aby maluch czuł się komfortowo. Odpowiednio dopasowany materacyk jest tutaj bardzo ważny, ale nie zapominajmy też o pościeli, która powinna być miękka, wygodna i bezpieczna.

Bawełna to najlepszy wybór

Gdy poszukujemy pościeli dziecięcej, wybierajmy bawełnianą. Bawełna jest włóknem naturalnym, które jest przyjemne w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości. Bawełniane tkaniny możemy prać nawet w wysokich temperaturach, zabijając wtedy znajdujące się w nich bakterie i roztocza. Najlepiej jednak bawełnianej pościeli dotknąć – powinna być miękka i gęsto tkana.

Warto również pomyśleć o zakupie pościeli posiadającej atest. Najczęściej spotykany certyfikat jakości to STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Stosowany jest on do oznaczania bezpiecznych wyrobów włókienniczych, które są wolne od szkodliwych substancji w wysokich stężeniach, w tym pestycydów, formaldehydu, barwników alergizujących i azowych, metali ciężkich.

Jaki rozmiar pościeli dziecięcej wybrać?

Najczęściej w łóżeczkach dziecięcych stosuje się pościel 120×60 centymetrów. To uniwersalny rozmiar do dziecięcego łóżeczka. W sprzedaży znajdziemy także pościele tego rodzaju wraz z dopasowanymi do nich kołderkami, ale możemy zakupić je osobno.

Czy cena ma znaczenie?

W sklepach znajdziemy pościel dziecięcą kosztującą zarówno po kilkadziesiąt, jak i po kilkaset złotych. Kupno tej odpowiedniej wcale nie oznacza, że musimy przygotowywać się na spory wydatek.

Warto przede wszystkim zajrzeć do sklepów internetowych, w których będziemy mogli znaleźć szeroką gamę produktów dla dzieci w bardzo atrakcyjnych cenach. Pamiętajmy o tym, że w przypadku zakupów on-line w sklepach mamy też możliwość dokonania zwrotu zakupionych produktów w terminie do 14 dni. Możemy więc sprawdzić, czy zakupiona w sieci pościel spełni nasze oczekiwania – jeśli nie, możemy odesłać ją bez konsekwencji.