Jak udowodnić zdradę małżonka podczas rozwodu?

Po długim namyśle udało Ci się podjąć decyzję o złożeniu pozwu rozwodowego? Chcesz zdecydować się na ten krok głównie z uwagi na niewierność małżonka? Sprawdź, jak udowodnić zdradę małżonka przed sądem.

Zdrada a rozwód z orzekaniem o winie

Większość osób, które zostały zdradzone w małżeństwie, decydują się na rozwód z orzekaniem o winie. Nic w tym dziwnego – w przypadku takiego rozwodu korzyści dla osoby poszkodowanej jest o wiele więcej niż przy rozwodzie bez orzekania o winie. Mowa tu między innymi o takich kwestiach, jak możliwość dochodzenia od niewiernego małżonka alimentów czy nierówny podział majątku (na korzyść osoby zdradzanej). Nie bez znaczenia jest też wewnętrzna satysfakcja, która z pewnością pojawia się po orzeczeniu rozwodu z winy niewiernego małżonka.

Oczywiście decydując się na rozwód z orzekaniem o winie, należy mieć na uwadze to, że cały proces będzie trwał nieco dłużej, niż rozwód bez orzekania o winie. Konieczne będzie bowiem udowodnienie winy drugiego małżonka – i to w taki sposób, aby sąd nie miał żadnych wątpliwości co do tego, że jeden z małżonków rzeczywiście dopuścił się zdrady, w związku z czym ponosi winę za rozpad małżeństwa.

Aby uzyskać więcej informacji, zajrzyj tutaj: https://slupinska.eu/rozwody/

Jak udowodnić zdradę małżonka?

Kwestia tego, jak udowodnić zdradę małżonka w czasie rozwodu z orzekaniem o winie, budzi sporo wątpliwości. Z jednej strony bowiem powodowi zależy na udowodnieniu winy bez żadnych wątpliwości, a z drugiej – chce on zmienić się w granicach tego, co jest dopuszczane przez prawo.

W przypadku zdrady małżeńskiej bardzo pomocne mogą okazać się różnego rodzaju nagrania czy zdjęcia. Mogą to być materiały publikowane w mediach społecznościowych – niekonieczne przez małżonka, a także przez osobę, z którą zdradzał. Warto również poszukać świadków, którzy będą w stanie potwierdzić, że jeden z małżonków dopuścił się zdrady. Mogą to być inni członkowie rodziny, znajomi, przyjaciele czy współpracownicy.

Pewnym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług agencji detektywistycznej. Nie od dziś wiadomo, że agencje takie w dużej mierze zajmują się przede wszystkim poszukiwaniem dowodów na zdradę małżeńską. Oczywiście skorzystanie z usług takiej agencji będzie wiązało się z pewnymi kosztami, dlatego należy rozważyć, czy rzeczywiście będzie to opłacalne rozwiązanie.

Zastanawiając się nad tym, jak udowodnić zdradę małżonka przed sądem, należy pamiętać o bardzo istotnej kwestii. Chodzi o to, że należy sięgnąć wyłącznie po te dowody, których – zgodnie z prawem – można użyć w sądzie. Łamanie tajemnicy korespondencji czy przedstawianie dowodów, które zostały zdobyte niezgodnie z prawem lub bez poszanowania zasad etycznych, może spotkać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Pomoc doświadczonego prawnika może być na wagę złota

Profesjonalne wsparcie prawne może okazać się bardzo przydatne zarówno na etapie gromadzenia materiału dowodowego, jak i podczas przygotowywania pozwu o rozwód. Niestety, sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie bywają bardzo skomplikowane, a przy tym niezwykle stresujące. Właśnie dlatego warto rozważyć skorzystanie z pomocy prawnika. Tym bardziej że w przypadku orzeczenia winy niewiernego małżonka, to on ponosi wszystkie koszty związane z postępowaniem sądowym.

Przeczytaj tutaj na temat zdrady małżonka po alkoholu: https://slupinska.eu/blog/zdrada-po-alkoholu/