Jak uniknąć błędów w makijażu oczu?

Błędy w makijażu oczu Liczne tutoriale dostępne w internecie oraz wybuchające co chwilę trendy i hity w social mediach powodują, że chętnie testujemy nowości w make-upie. Niekiedy są to próby bardziej udane, czasem niestety mniej. Nierzadko jednak nawet nie podążając za internetowymi trendami, popełniamy błędy w makijażu oczu na co dzień. Jak nie zrobić sobie nimi krzywdy i jak sprawić, by uniknąć ich przy najbliższej okazji?

Błędy w makijażu a tusz do rzęs i eyeliner

Nawet najlepszej jakości kosmetyki, jeśli są źle użyte, nie będą w stanie nam pomóc. Tak dzieje się na przykład, gdy czasem przesadzamy z ilością maskary. Dobry tusz sprawi, że już nawet jedna warstwa pomoże ładnie podkreślić rzęsy, wydłuży je, pogrubi czy podkręci. Nakładanie kolejnych warstw tylko je sklei i sprawi, że pojawią się nieestetyczne grudki. Nierzadko błędy w makijażu oczu wiążą się też z nieodpowiednim użyciem eyelinera. Po pierwsze – znów czasami nakładamy za dużą ilość produktu, gdy tymczasem wystarczy go nanieść na strategiczne miejsca. Po drugie staramy się unieść kąciki oczu, wyprowadzając kreskę w kierunku brwi. Jest to zazwyczaj błąd, który przynosi efekt odwrotny do zamierzonego. By go uniknąć, najlepiej starać się za pomocą eyelinera wydłużyć dolną powiekę, wyrysowując jej naturalny kierunek. Czasem warto też wybrać inny kolor niż czarny.

Jak nakładać cienie do powiek?

Liczne błędy w makijażu oczu dotyczą właśnie sposobu nakładania cieni do powiek. Przede wszystkim zawsze warto pamiętać o rozcieraniu kolorów. Służą do tego puchate pędzelki, które znacznie to ułatwiają. Perłowe, błyszczące cienie lepiej zostawić sobie na wewnętrzne kąciki oka. Dzięki temu spojrzenie będzie naturalnie rozświetlone. Chcąc podkreślić załamanie powieki, warto wykorzystać nieco ciemniejszy kolor, ale tu także liczy się umiar. Przed nałożeniem dobrze będzie strząsnąć z pędzelka nadmiar produktu, a następnie nanieść go na załamanie powieki, delikatnie blendując.

Konturówka – jak jej używać?

Ładnie obrysowane oko wydaje się większe i dodaje twarzy wyrazistości. Niestety i na tym polu łatwo o błędy w makijażu oczu. Warto pamiętać, że nie należy nakładać kredki równą, jednolitą i grubą kreską na dolną powiekę. Zwłaszcza na linii wodnej! W takiej sytuacji oko staje się optycznie mniejsze, a spojrzenie zmęczone. Prawidłowa wersja makijażu wygląda tak, że kreskę rysuje się delikatnie tuż pod linią wodną powieki, a następnie rozciera pędzelkiem. Mocne, graficzne podkreślenie oczu lepiej zostawić profesjonalistom na pokazy mody.