Jak urządzić estetyczny pokój dla dziewczynki?

Stworzenie uroczego, a przy tym wygodnego pokoju dla dziewczynki jest sporym wyzwaniem. Trzeba bowiem przemyśleć wiele rzeczy – zarówno kolor ścian, meble, jak i dodatki, a wszystko to zmieścić w większości przypadków w niedużej przestrzeni. Czytaj dalej i dowiedz się, jak urządzić piękny i funkcjonalny pokój dla małej księżniczki.

Urządzaj pokój razem z dzieckiem

Niektóre elementy dziecięcego pokoju, takie jak na przykład kolory ścian czy wzory pościeli, powinny być ustalane razem z maluchem. Głos rodzica może być ostatecznym w tych strefach, które mają być jak najbardziej funkcjonalne. Dziecko nie jest bowiem w stanie określić przydatności mebli czy dodatków, tym bardziej w perspektywie co najmniej kilku lat. Pierwsza rada od nas jest więc taka: pokój dla dziewczynki urządzaj razem z nią.

Urządzanie pokoju dla dziewczynki – najważniejsze zasady

Kolory ścian, które podobają się dziecku

Nie narzucaj dziewczynce popularnego różu, jeśli sama nie wyrazi na to zgody. Równie dziewczęce są inne, delikatne kolory: biel, żółcienie, zielenie czy i błękity. A jeśli dziecko woli ciemniejsze, bardziej wyraziste kolory, to też nic złego. Boisz się, że sypialnia stanie się z nimi zbyt mroczna? Pójdź z maluchem na kompromis – pomaluj na ciemno tylko jedną ze ścian lub przemyć kolor uwielbiany przez dziewczynkę w dodatkach: pościeli czy dywanie. Najbardziej popularne i bezpieczne są jednak pastelowe kolory; podobają się zarówno rodzicom, jak i dzieciom.

Białe meble i kolory w dodatkach

Ładny pokój dla dziewczynki (www.beckers.pl) najłatwiej zaaranżować, wybierając białe meble – neutralne estetycznie i do nich dołączać dodatki w tym samym kolorze lub jednym kolorze, ale różnych jego odcieniach. Wtedy ryzyko wnętrzarskiego niepowodzenia spada do minimum. Pokój dla prawdziwej księżniczki? W takim świetnie sprawdzą się meble o połyskującym wykończeniu, w tym łóżeczko z baldachimem, bujany fotelik, stolik stylizowany na toaletkę.

Pluszowe dekoracje

Nic tak nie ociepla dziecięcego pokoju, jak pluszaki! Każdy maluch je uwielbia. W sypialni dziewczynki możesz umieścić lalki i misie oraz inne zwierzątka. Ale pamiętaj, by dekoracje były zgodne z gustem dziecka oraz odpowiadały temu, czym aktualnie dziewczynka się interesuje. Bo może już wyrosła z etapu zabawy lalkami i woli plakaty z ulubionymi postaciami z bajki? Przypomnij sobie, które animowane produkcje lubi najbardziej.

Pokojom dla dziewczynek trzeba poświęcić odpowiednio dużo uwagi i energii, by urządzić je estetycznie, a przy tym zgodnie z tym, czego życzy sobie dziecko. Nie bój się wybierać innych kolorów niż klasyczny róż i śmiało zabieraj malucha ze sobą na meblarskie zakupy.

Podsumowanie:

  • Niełatwo jest urządzić wygodny i estetyczny pokój dla dziewczynki. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najważniejszych zasad, którymi warto się kierować.
  • Różowy pokój dla dziewczynki? To nie jest jedyne rozwiązanie. Coraz chętniej wybierane przez małe księżniczki kolory to na przykład żółcienie czy błękity.
  • Najważniejsze to tworzyć pokój dla dziewczynki razem z nią. Pozwalać wybrać kolor ścian i dodatki, które jej się podobają; nie narzucać swojego gustu.