Jak utrzymać młody wygląd?

Zmarszczki to symbol starzenia się. Gładka, młoda skóra to coś, co chcemy zachować jak najdłużej. Każdy organizm reaguje nieco inaczej na upływ czasu, jednak specjaliści zgodnie przyznają, że 25 lat to granica, po której trzeba się liczyć z objawami starzenia się organizmu, nawet, jeśli nie są widoczne gołym okiem.

Skóra twarzy jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a przy tym cienka i delikatna. Szczególnie widać to wokół oczu, gdzie najcieńsza skóra pozbawiona jest wygładzającej jej pod spodem tkanki tłuszczowej. To wrażliwe miejsce podatne jest najbardziej na powstawanie zmarszczek, zwiotczenie skóry, zasinienia i tak zwane worki pod oczami. Dlatego wymaga szczególnie starannej pielęgnacji, a krem pod oczy to jeden z pierwszych kosmetyków, które kobieta powinna zacząć systematycznie stosować. Prawidłowa pielęgnacja tej okolicy twarzy może skutecznie powstrzymać proces starzenia i odsunąć jego objawy na wiele lat.

Jak wybierać krem pod oczy?

Kremu pod oczy nie powinno się zastępować kremem do całej twarzy. Krem do twarzy jest gęsty, czasem tłusty i trudno by było zaaplikować go w wiotką i cienką skórę wokół oczu. Krem pod oczy tak, jak każdy inny należy dobrać do rodzaju cery, a także do wieku. Bandi.pl jest nowatorską, polską firmą kosmetyczną, która posiada w swojej ofercie linie doskonałych, naturalnych kosmetyków. W ich wyborze może pomóc specjalna aplikacja na stronie bandi.pl. Po wprowadzeniu podstawowych danych na temat wieku, rodzaju cery i problemów wskaże ona optymalny zestaw kosmetyków. Wśród nich można znaleźć w sklepie internetowym bandi.pl co najmniej kilkanaście rodzajów kremu do twarzy. Warto również zapoznać się z blogiem bandi.pl zawierającym szereg cennych informacji i porad na temat pielęgnacji skóry a także zdrowego trybu życia.

Kiedy i jak używać krem pod oczy?

Wszystko zależy od tego jakie zadanie ma spełniać. Są różne rodzaje kremu pod czy takie jak przeciwzmarszczkowy, nawilżający, zmniejszający opuchliznę wokół oczu, rozświetlający skórę. Krem pod oczy należy stosować regularnie, zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Należy aplikować go delikatnie uważając, żeby nie dostał się do oka. Dobrej jakości krem pod oczy już po krótkim okresie systematycznego stosowania daje zadowalające efekty – twarz wygląda młodziej, nie widać oznak zmęczenia, a skóra wokół oczu staje się gładka i świetlista. Najlepiej używać kosmetyków opartych na naturalnych komponentach i łączyć je ze zrównoważoną dietą i zdrowym trybem życia. Najlepszy krem pod oczy nie zniweluje skutków przemęczenia, niewyspania i stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.