Jak uzyskać efekt tafli przy pomocy kosmetyków do włosów?

Gładkie, odżywione, pełne blasku włosy, czyli tak zwany efekt tafli, nie jest wynikiem jednorazowego zabiegu. Aby osiągnąć taki rezultat, potrzeba systematycznej pielęgnacji, która sprawi, że nasze włosy będą faktycznie zdrowe. Nie warto stosować zabiegów, które wymagają używania prostownicy i lakieru. Taki sposób działa na chwilę i daje jedynie pozór zdrowych włosów. Dobór i stosowanie odpowiednich kosmetyków do włosów wraz z kilkoma nawykami pielęgnacyjnymi da gwarancję nieskazitelnie gładkiej i odżywionej fryzury.

Czy efekt tafli można uzyskać na każdych włosach?

Efekt szklanych włosów najłatwiej uzyskać u właścicielek prostych lub falowanych kosmyków. Ostatecznym rezultatem mają być tu idealnie proste i gładkie włosy. Ciężko uzyskać go na włosach mocno skręconych. Uzyskanie szklanej fryzury musi poprzedzić w tym przypadku prostowanie, które nie zawsze jest idealne. Mocne temperatury dodatkowo osłabiają włosy, przez co trudno je później dostatecznie odżywić.

Oczywiście nie oznacza to, iż włosy kręcone nie nadają się do tego zabiegu. Warto jednak zapamiętać, że będzie wymagało to znacznie więcej pracy, a ostateczny efekt może nie być tak spektakularny jak w przypadku włosów prostych.

Efekt tafli – jakich kosmetyków do włosów używać?

Podstawą pielęgnacji są dobrej jakości kosmetyki do włosów. Oprócz odpowiedniej diety to one wpływają na kondycję włosów. Dobierając produkty z aktywnymi składnikami odżywczymi, możemy sprawić, że włosy będą sprężyste, pełne blasku i łatwe w rozczesywaniu. Dzięki temu będą naprawdę lśniące, co w efekcie tafli jest jednym z kluczowych elementów.

Szampon do włosów – podstawa każdej pielęgnacji

Kosmetyki do mycia włosów mają za zadanie usunąć nadmiar sebum, brud oraz inne zanieczyszczenia. Receptura produktu powinna być dobrana do rodzaju włosów. Niedostosowany szampon może dodatkowo przetłuścić lub wysuszyć strukturę włosa i skóry głowy. Włosy ze skłonnością do przetłuszczania powinny być myte przez kosmetyki lekkie i nieobciążające, o działaniu odświeżającym. Dla przesuszonych włosów powinno się wybierać dedykowane produkty silnie nawilżające, wzbogacone odżywczymi olejkami, które zapobiegają łamliwości włosów.

Olejek do włosów – co wybrać i jak stosować?

Tego produktu nie powinno się używać w nadmiarze. Zbyt duże ilości kosmetyku mogą obciążać włosy i skórę głowy, szczególnie w przypadku skłonności do przetłuszczania. Najbardziej uniwersalnym i skutecznym olejkiem dla każdego rodzaju struktury włosów będzie produkt zawierający olej arganowy. Taki kosmetyk nakłada się na całą długość włosa oraz skórę głowy, a następnie pozostawia na pół godziny. Taki zabieg naprawia uszkodzenia na powierzchni włosa, regeneruje i odżywia, a także dotlenia komórki. Pielęgnacja ta sprawdza się również w celu uzyskania mocniejszego skrętu loków.

Keratyna a odżywianie włosów

Keratyna jest białkiem będącym podstawowym elementem budulcowym włosa. Do odpowiedniego odżywienia i odbudowania warto stosować kosmetyki do włosów, które zawierają ten składnik. Keratyna dodatkowo zamyka łuski włosa, co chroni przed przedostaniem się do środka szkodliwych składników oraz nadaje piękny blask, tak pożądany w przypadku efektu tafli.

Jak dbać o włosy, aby uzyskać efekt tafli?

Dla uzyskania efektu idealnie prostych i gładkich kosmyków potrzebne są nie tylko kosmetyki do włosów, ale także nawyki pielęgnacyjne. Odpowiednie umycie czy wysuszenie włosów pomoże wzmocnić uzyskane rezultaty. Warto zatem pamiętać, że włosy należy myć w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała. Po umyciu nie wolno trzymać włosów długo w ręczniku. Sprawia to, iż nie mogą one oddychać, w efekcie stają się nieświeże i matowe.

Poddawanie włosów wysokim temperaturom nie wpływa pozytywnie na ich budowę i kondycję, dlatego powinno się wystrzegać zbyt częstego korzystania z prostownicy i suszarki. Aby wzmocnić blask i gładką strukturę włosów, istotne jest też ich wyczesanie. Najlepiej wykonać to przy pomocy szczotki obrotowej. Jeśli nie mamy takiej w domu, można po prostu kilkakrotnie przeczesać włosy.