Jak wybrać minimalistyczny naszyjnik pasujący na każdą okazję?


Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Łańcuszki z motywem gwiazdek, serduszek czy czterolistnych koniczynek nazywane są naszyjnikami celebrytkami. Skąd taka nazwa? Ich popularność zapoczątkowały popularne osoby-gwiazdy. Często widniały one na ich szyjach,  podczas balów, pokazów i imprez. Ich delikatny błysk przyciągał wzrok, podkreślając piękno kreacji. W Polsce modę na naszyjniki celebrytki zapoczątkowała Magda Mołek, Kinga Rusin i Małgorzata Kożuchowska.

Naszyjniki celebrytki – z czym zestawiać?

Są one świetnym dodatkiem do każdej stylizacji. Można je łączyć z eleganckimi sukienkami i sportowymi koszulami. Przez swą finezyjność i minimalistyczny design pasują na każdą okazję. Są dodatkiem, który podkreśla szyję i zdobi dekolt. Warto wybrać te, które lekko przylegają do szyi. Wtedy sukienka nawet z najmniejszym dekoltem jest elegancko ozdobiona. Dzisiaj popularne są naszyjniki celebrytki, takie jak np. https://www.filigree.pl/pol_m_Bizuteria-damska_Naszyjniki_Naszyjnik-celebrytka-419.html nie z jedną blaszką, a nawet z dwoma lub trzema. Są mocniejsze, bardziej wyraziste, a nadal nienachalne. Zazwyczaj wykonane są ze srebra. Występują w kolorze srebrnym, złotym, coraz popularniejsze są też te w kolorze różowego złota. Pasują do każdej kobiety. Stanowią połączenie modernizmu i klasycznej elegancji.

Naszyjniki celebrytki – co oznaczają zawieszki?

Każda z zawieszek symbolizuje co innego. Naszyjniki celebrytki można dobierać według upodobań, przekonań lub względów estetycznych. Łańcuszki mają różnorodne kształty, dlatego tak łatwo dopasować je do swojego stylu i charakteru. Najczęściej spotykane zawieszki mają prosty kształt serca, znaku nieskończoności, koła z otworem lub pełnego, czterolistnej koniczynki, żyletki, gwiazdy lub słonika. Serce symbolizuje miłość, szczerość i oddanie. Jest idealnym prezentem dla ukochanej osoby. Znak nieskończoności wygląda jak pozioma ósemka. Mówi się, że jest to znak wiecznego uczucia. Nie tylko miłości, ale też przyjaźni czy rodzinnych więzi. Naszyjnik celebrytka ze znakiem nieskończoności symbolizuje stałość w uczuciach. Dając go w prezencie- obdarowana osoba powinna poczuć się ważna i doceniana. Koło z otworem jest najczęściej wybieranym kształtem. Często występuje w połączeniu z innymi zawieszkami. Ma minimalistyczny i elegancki kształt. Metalowy okrąg jest miejscem, na którym można umieścić grawer. Może to być ulubiony cytat lub imię ukochanej osoby. Naszyjnik wtedy staje się całkowicie spersonalizowany. Koniczynka umieszczana w naszyjnikach celebrytkach symbolizuje szczęście i powodzenie w życiu. Dostępna jest zazwyczaj w kilku wersjach. Może być z ogonkiem lub bez, a także może mieć różną liczbę listków. Rzadziej naszyjniki wyposażone są w zawieszki typu żyletki. Wybierają je zazwyczaj kobiety o silnym charakterze i buntowniczym nastawieniu do świata.