Jak wygodnie ubrać się w domu?

Rok 2020 to czas, który spędzamy głównie w domu otoczeni rodziną. Wybuch pandemii zmusił nas niejako do zamknięcia się we własnych czterech ścianach, które teraz poza podstawową funkcją domu, muszą jeszcze zastępować biura oraz szkoły. Jest to trudny czas, w którym łatwo poddać się monotonii i negatywnym emocjom.

Okazuje się jednak, że ogromny wpływ na nasze samopoczucie ma strój. Kiedy więc nie masz wpływu na to co się dzieje na świecie, zapanuj nad swoim nastrojem i dowiedz się jak wygodnie ubrać się w domu.

Dwie grupy domowników

Osoby przebywające aktualnie w domu można podzielić na dwie grupy. Pierwszą są osoby, które codziennie, na czas pracy, muszą przebrać się w swego rodzaju uniform, koszulę lub elegancką bluzkę, i w ten sposób uczestniczyć w spotkaniach prosto z kanapy. Są to osoby, które po pracy oczekują od swojego ubioru głównie wygody.

Drugą grupą są osoby, które mają pełną dowolność w ubiorze w domu, często zajmują się na co dzień obowiązkami domowymi. Kiedy dom jest Twoim całym światem, żeby poczuć się lepiej, warto poza praktycznością włożyć więcej wysiłku w swoje domowe stylizacje.

Na sportowo

Dresy to zdecydowanie najwygodniejsza możliwa opcja dla każdego domownika. Ciepłe i zapewniające swobodę, wcale nie muszą być rozciągnięte i niedopasowane, jak stereotyp nam podpowiada. Dzisiaj, można dostać dres damski komplet we wspaniałych kolorach i wzorach, i w ten sposób ożywić swoją stylizację i dodać sobie szyku, nawet w wyjątkowo komfortowych ubraniach. Połączenie spodni sportowych z kolorową koszulką i pasującą do całości bluzą nie może się nie udać.

Na chłodniejsze dni – ciepły sweter

Podczas chłodniejszych miesięcy często szukamy rzeczy ciepłych, miłych w dotyku, ale jednocześnie praktycznych. W domu do sportowych spodni warto więc dopasować ciepły, wełniany sweter. Taki rodzaj ubrania pozwoli nam zarówno na wygodę jak i odpowiednią temperaturę. Sweter może być również bardzo modnym dodatkiem do stylizacji, ponieważ sam występuje w wielu formach, możesz zdecydować się na golf, sukienkę ze swetra, tradycyjny wełniany, lub w stylu świątecznym, możliwości nie mają końca.

Popraw sobie nastrój barwnym strojem

Monotonia i rutyna domowa mogą sprawić, że po jakimś czasie zaczniesz sięgać po te same, sprawdzone stylizacje domowe. Nie ma oczywiście w takim zachowaniu nic złego, ale kiedy człowiekowi zrobi się „zbyt wygodnie”, zapomina o tym, że ubrania nosi się również po to, żeby dobrze się czuć. Dlatego warto więc zajrzeć w głąb swojej szafy i pośród wygodnych, sportowych ubrań znaleźć te z żywszymi kolorami oraz wzorami. Takie ubrania nie dość, że są komfortowe, to jeszcze mogą poprawić Twój nastrój. Zamień szarość na eksplozję kolorów.

Pozbądź się ubrań rozciągniętych/zniszczonych

Największym wrogiem czucia się dobrze we własnej skórze jest wkładanie w domu ubrań starych lub znoszonych, bo “i tak nikt mnie nie widzi”. Nieprawda, Ty się sama widzisz, a Twoja samoocena zależy od tego jak bardzo o siebie dbasz. Nie można mylić pojęć wygoda oraz bylejakość, dlatego poleca się pozbyć wszystkich rozciągniętych oraz zniszczonych ubrań z domu i zastąpienie ich produktami dobrej jakości.

Podsumowanie

Jak wygodnie ubrać się w domu? Tak, by nasze ciało czuło się komfortowo, a nasza pewność siebie nie była przy okazji zachwiana. Ubrania domowe nie oznaczają niemodne czy brzydkie, wprowadź trochę koloru oraz odwagi do swoich stylizacji, a wygoda przyjdzie sama.