Jak zadbać o kości, by były mocne?


Zdjęcie autorstwa Dominika Roseclay z Pexels

Na problemy ze słabymi kośćmi i stawami często w pierwszej kolejności staramy się sobie pomóc dietą. Jednak nie zawsze wystarczy zdrowy tryb życia, ćwiczenia czy zdrowe odżywianie. Zobacz, jak jeszcze można pomóc sobie w trosce o mocne kości.

Przy profilaktyce kości ważne jest przyjmowanie składników, które odpowiadają za mocne kości. Można i warto to robić pod postacią zdrowych produktów, zawierających np. wapń, takich jak kefir, jogurt czy chude mleko, a także warzywa kapustne, figi, sezam czy orzechy. Ważne jest także przyjmowanie kolagenu z różnych źródeł (np. wysoko kolagenowych bulionów).

Jednak sama dieta nie wystarczy. Możesz nie lubić wymienionych produktów lub po prostu nie wystarczają one na pokrycie dziennego zapotrzebowania na składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kości. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sprawdzony suplement diety, który zawiera kolagen, mający znakomity wpływ na kości, a zwłaszcza stawy – wspomaga ich regenerację, zabezpiecza płyny w stawach i jest budulcem tkanki chrzęstnej.

Jaki suplement diety na zdrowe kości wybrać?

Wśród wielu dostępnych na rynku suplementów produkt Aliness Duoflexin® zdaje się spełniać wszystkie wysokie wymagania, jakie powinniśmy mieć wobec tego typu prozdrowotnych produktów. Przede wszystkim został opracowany w 100% z naturalnych składników.

Ponadto warto wiedzieć, że wyróżnia się dwa rodzaje kolagenu: typ I to ten, którego jest w naszym organizmie najwięcej. Występuje np. w tkance, która tworzy blizny, a także w ścięgnach, tkance łącznej kości oraz w skórze. Typ II kolagenu jest obecny w chrząstkach stawowych.

Suplement diety Aliness Duoflexin® zawiera oba te typy, a dokładnie kolagen pochodzenia rybiego – występujący naturalnie w ścięgnach i kościach kolagen typu I Collyss™ oraz kompleks kolagenowy CARTIDYSS™, zawierający w swoim składzie kolagen typu II – naturalnie występujący w chrząstce stawowej.

Dodatkowo w Aliness Duoflexin® zawarto inne opatentowane składniki, np. naturalną chondroitynę, czyli substancję chemiczną wspierającą pracę stawów, dzięki której wytwarzana jest substancja amortyzująca ruch. Chondroityna jest wytwarzana w naszym organizmie samoczynnie, niestety jej produkcja spada wraz z wiekiem i w pewnym momencie może być niewystarczająca, zwłaszcza w przypadku nadmiernego obciążenia stawów.

Nie bez znaczenia jest fakt, że chondroityna i glukozamina, wchodzące w skład suplementu, są wzmocnione dodatkową porcją niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego o wysokiej przyswajalności oraz proteinami ze śluzu ślimaka.

Warto dodać na koniec, że w suplemencie Aliness Duoflexin®, który jest dostępny w sklepie Witaminyswanson, występuje naturalna witamina C z aceroli, pomagająca w prawidłowej syntezie kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania tkanki chrzęstnej i kości, a także ekstrakty z kadzidłowca indyjskiego (Boswellia serrata), czarciego pazura (Harpagophytum procumbens) i imbiru lekarskiego (Zingiber officinale).

Korzyści płynące ze stosowania produktu Aliness to przede wszystkim szansa na utrzymanie zdrowych stawów i kości oraz zachowanie ich elastyczności i mobilności. To wszystko dzięki naturalnym i przebadanym substancjom, których pozytywne działanie na stawy udowodniono. Wzmocnione i odciążane w ten sposób kości będą mogły służyć nam w codziennych czynnościach, bez obawy o ich nadwyrężenie.