Jak zapewnić sobie zdrowe zęby?

Zapewnienie sobie zdrowych zębów na długie lata jest jednym z najważniejszych wyzwań jeśli chodzi o ogólną higienę człowieka. Warto do tego celu stosować nie tylko tradycyjne metody, ale również profesjonalne preparaty takie jak Elmex żel, Fluor Protector żel czy Fluormex, który zapewni profilaktykę przeciwko próchnicy.

 

Jak dbać o zdrowe zęby na co dzień?

Chcąc zapewnić sobie piękny i zdrowy uśmiech, trzeba przede wszystkim skupić się na codziennej i regularnej profilaktyce. Zapewnienie odpowiedniej higieny ustnej nie jest możliwe bez żelaznej konsekwencji ze względu chociażby na to, że codzienne życie zmusza człowieka do regularnego używania tej przestrzeni w naszym ciele, a to sprawia, że jest ona regularnie wystawiana na działanie licznych patogenów czy bakterii. Najważniejszą kwestią jest to, aby regularnie myć zęby. Optymalnym rozwiązaniem jest rzetelne szczotkowanie zębów przez kilka minut, po każdym posiłku. Warto zwrócić uwagę na to, aby ten proces faktycznie trwał przynajmniej 2-3 minuty, gdyż większość ludzi szczotkuje zęby za krótko, nie osiągając przez to satysfakcjonujących rezultatów w kontekście pozbycia się resztek pożywienia i drobnoustrojów, które błyskawicznie rozmnażają się w jamie ustnej, jeśli człowiek na to pozwoli. Do mycia zębów warto użyć profesjonalnych preparatów, takich jak wspomniane wyżej, które są zaprojektowane tak, by chronić nasze zęby przed osadzaniem się kamienia nazębnego oraz bardzo skutecznie dezynfekują jamę ustną.

 

Żele a profilaktyka przeciwko próchnicy

Regularne czyszczenie zębów, które w dłuższym terminie skutecznie zapobiegnie rozwojowi próchnicy jest możliwe, tylko dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom. Najpierw trzeba skupić się na wybraniu takiej szczoteczki, która będzie zarówno dokładnie czyściła zęby, jak również nie będzie podrażniać zębów i dziąseł. Osoby, które mają nadwrażliwe dziąsła powinny na to zwrócić szczególną uwagę. Po wybraniu szczoteczki należy dobrać odpowiednią pastę do zębów oraz dodatkowe preparaty, takie jak Elmex żel, który zaliczany jest do środków, które bardzo silnie przeciwdziałają rozwojowi próchnicy zarówno u dzieci, jak również u dorosłych.

 

Jak działa żel przeciw próchnicy?

Działanie tego specyfiku polega intensywnym mineralizowaniu zębów za pomocą zawartych w nim fluorków, które zabezpieczają zdemineralizowane zęby przez długi czas. Dzięki odpowiedniej formule jest to produkt, który mogą stosować dzieci oraz dorośli. Wystarczy używać go jeden raz w tygodniu. Sam proces aplikacji jest dość prosty, gdyż wystarczy rozprowadzić po zębach nieco żelu, a następnie szczotkować zęby przez kilka minut.