Jak zrobić manicure hybrydowy?

Manicure to duma każdej pani – zadbane paznokcie prezentują się ładnie i dodają szlachetności damskim dłoniom. Każda kobieta pragnie prezentować się elegancko i wyjątkowo. Zadbane dłonie to wizytówka. Kosmetyczki obecnie wykonują klasyczny, zwyczajny manicure, manicure japoński, żelowy oraz hybrydowy. Ten ostatni podbił serca Polek już kilka lat temu, ponieważ jest elegancki i trwały – wystarcza na trzy-cztery tygodnie, a po tym czasie trzeba go usunąć. Można dać paznokciom odpocząć, można też od razu nałożyć nowy manicure i cieszyć się jego elegancją oraz klasą.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Wykonanie manicure hybrydowego trwa dłużej niż klasyczny manicure. Na wizytę u kosmetyczki należy zarezerwować ok. 2 godzin. Procedura trwa, ale warto zainwestować czas i móc pochwalić się koleżankom perfekcyjnie wykonanym, trwałym i nowoczesnym manicure. Kosmetyczka przygotowuje kilka ważnych narzędzi do takiego manicure:bazę pod hybrydę, lakier hybrydowy, top coat, cleaner, lampę UV, cążki, pilnik, blok polerski oraz kopytko. Dopiero po zgromadzeniu narzędzi przystępuje do wykonania usługi klientce. Zaczyna od dezynfekcji dłoni, następnie spiłowuje paznokcie, wyrównuje krawędzie, odsuwa skórki, usuwa je, a ostatecznie matowi i odtłuszcza płytkę paznokcia. Tak przygotowane paznokcie można pomalować – radzi Joanna Miś – kosmetolożka, redaktorka serwisu o urodzieestetico.pl.

Nakłada bazę pod hybrydę, utrwala ją w lampie uv przez minutę. Później trzeba nałożyć dwie cienkie warstwy lakieru hybrydowego, delikatnie, na płytkę, a skórki nie mogą zostać zabrudzone w żaden sposób. Za każdym razem lakier utrwalany jest w lampie UV. Ostatnim etapem jest położenie top coat, czyli preparatu utrwalającego lakier. Sprawna kosmetyczka potrafi wykonać hybrydę w godzinę, mniej wprawna potrzebuje 1,5-2 godzin. Ostatnim działaniem jest odtłuszczenie paznokci cleanerem, natarcie skórek oliwką oraz posmarowanie dłoni dobrym, odżywczym kremem. Przeważnie paznokcie są malowane tym samym kolorem, nieraz jednak panie życzą sobie jednego paznokcia w innym kolorze, często kontrastowym – np. cztery paznokcie dłoni są czerwone, a jeden czarny lub biały, nieraz jasnoróżowy lub beżowy. Jest to bardziej awangardowa wersja hybrydy i nie każda pani ma zamiar zamówić taką usługę.

Czy warto wykonać hybrydę samodzielnie?

Jeśli pani nie jest wprawna i nie ma wiedzy, ale kupiła sobie zestaw do hybrydy to może spróbować. Jednak nie poleca się takiego rozwiązania – złe odtłuszczenie paznokci, za mocne ich matowienie pilnikiem i już płytka jest uszkodzona, a hybryda nie utrzyma się zbyt długo. Lepiej zapłacić ok. 80-100 złotych raz w miesiącu i cieszyć się eleganckim, w pełni profesjonalnym manicure hybrydowym. Po trzech tygodniach lub miesiącu należy wybrać się do gabinetu kosmetycznego i zlecić usunięcie takiego manicure. Kosmetyczka może uczynić to na dwa sposoby: usunąć manicure pilnikiem lub frezarką, spiłowując go z paznokcia, lub zadziałać zmywaczem z acetonem. Na waciki nalewa się acetonu, nakłada się waciki na palce, zabezpiecza się je folią lub plastikowymi elementami do tego celu i czeka się przez pół godziny. Po tym czasie, delikatnie, za pomocą kopytka usuwa się hybrydę. Ta druga metoda jest bardziej przyjazna dla paznokci, ale nieco bardziej pracochłonna. Frezarką usuwa się hybrydę w kwadrans, co jest szybkie, ale może zniszczyć płytkę, jeśli kosmetyczka nie jest wystarczająco ostrożna.

Jakie kolory hybrydy są modne?

Kolorów lakierów jest wiele – są barwy klasyczne: czerwona, różowa, beżowa, brązowa lub awangardowe – mocne fiolety, czernie, neonowe pomarańcze, zielenie i żółcie. Należy zastanowić się nad wyborem koloru, ponieważ przez trzy tygodnie lub miesiąc chodzi się z tym samym lakierem. Czerwień lub beż to barwy neutralne, ponadczasowe, ale kolory neonowe są dobre na wakacje, dla młodych, nieco awangardowych osób. Do biura żółte lub zielone -paznokcie zupełnie nie pasują. Klasyka jest dobra dla pań, szczególnie dla pań pracujących w biurach, bankach czy w zawodach wymagających pewnego stonowania i klasycznego podejścia do manicure.