Jak zrobić matowe paznokcie hybrydowe w domu – krok po kroku

Wykonanie matowych paznokci wbrew obiegowej opinii wcale nie należy do najtrudniejszych, a wręcz przeciwnie! Jest to bardzo prosty zabieg, który można zrobić na kilka różnych sposobów, i do którego będziemy potrzebowali zaledwie jednego dodatkowego produktu. Jeżeli więc planujemy odejść od klasyki i całkowicie zmienić oblicze manicure hybrydowego, nie inwestując przy tym ogromnych funduszy w nowe produkty, będzie to rozwiązanie idealne! Jak zatem szybko i skutecznie zrobić matowe paznokcie w domu? Mamy dla Was kilka niezwykle przydatnych wskazówek!

Co jest potrzebne do zrobienia matowych paznokci hybrydowych?

Matowe paznokcie hybrydowe możemy uzyskać na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich to użycie matowego topu hybrydowego, czyli preparatu który stosuje się jako jeden z ostatnich podczas manicure hybrydowego, i który zabezpiecza całą stylizację. Drugi sposób to wykorzystanie bloczka polerskiego, którym możemy zmatowić błyszczącą warstwę topu hybrydowego pokrywającego stylizację. Tak więc w jednym jak i drugim przypadku potrzebujemy produktów niezbędnych do wykonania paznokci hybrydowych, takich jak:

  • pilnik o gradacji 100/180,
  • blok polerski,
  • drewniany patyczek,
  • primer bezkwasowy,
  • baza hybrydowa ,
  • lakier hybrydowy,
  • top hybrydowy lub matowy top hybrydowy,
  • cleaner,
  • waciki bezpyłowe,
  • lampa UV/LED.

Jak zrobić matowe paznokcie z wykorzystaniem matowego topu?

Zrobienie matowych paznokci przy użyciu matowego topu hybrydowego to najprostsze i najskuteczniejsze rozwiązanie. Nie wymaga od nas większej wprawy, a jego efekt będzie trwalszy od piłowania paznokci bloczkiem polerskim – wszak używamy preparatu zabezpieczającego stylizację, a podczas piłowania jej bloczkiem polerskim, usuwamy. Jak więc zrobić matowe paznokcie przy użyciu topu? Na początek robimy manicure hybrydowy:

1. Sięgamy po drewniany patyczek, którym dokładnie odsuwamy skórki z paznokci.

2. Pilnikiem nadajemy paznokciom preferowany kształt.

3. Bloczkiem polerskim matujemy płytkę paznokcia.

4. Waciki bezpyłowe nasączamy cleanerem, a następnie przemywamy paznokcie.

5. Aplikujemy cienką warstwę bazy hybrydowej, po czym utwardzamy w lampie.

6. Nakładamy cienką warstwę lakieru hybrydowego, po czym utwardzamy w lampie.

7. Aplikujemy matowy top hybrydowy, a następnie utwardzamy w lampie. Pamiętajmy o dokładności, gdyż miejsca które ominiemy mogą błyszczeć. Jeżeli wybraliśmy produkt typu no wipe (czyli nie wymagający przemywania warstwy dyspersyjnej) na tym kończymy zabieg, natomiast jeżeli używamy produktu który pozostawia lepką warstwę, na koniec przemywamy paznokcie cleanerem. W przypadku gdy chcemy ozdobić paznokcie prostymi wzorkami, przechodzimy do ich wykonania dopiero po utwardzeniu i oczyszczeniu preparatu wykańczającego stylizację.

Jak zrobić matowe paznokcie z wykorzystaniem bloczka polerskiego?

Kolejną metodą na zrobienie manicure hybrydowego z satynowym wykończeniem jest jego zmatowienie przy użyciu bloczku polerskiego. Jest to nieco bardziej skomplikowany zabieg, który wymaga wprawy. Do jego wykonania potrzebujemy delikatny blok polerski o dużej gradacji. Jak więc zrobić matowe paznokcie używając do tego bloczka polerskiego? Na początek robimy paznokcie hybrydowe:

1. Sięgamy po drewniany patyczek i przy jego użyciu odsuwamy skórki narastające na paznokcie.

2. Pilnikiem o gradacji 100/180 nadajemy preferowany kształt paznokciom.

3. Sięgamy po bloczek polerski, którym delikatnie matowimy płytkę paznokcia.

4. Nasączamy waciki bezpyłowe cleanerem, a następnie przemywamy paznokcie usuwając z nich powstały pył i odtłuszczając.

5. Nakładamy cienką warstwę bazy do hybryd, i utwardzamy w lampie.

6. Aplikujemy cienką warstwę lakieru hybrydowego, i utwardzamy w lampie.

7. Nakładamy cienką warstwę topu do hybryd, i utwardzamy w lampie. Jeżeli wybraliśmy top no wipe przechodzimy do kolejnego punktu, natomiast jeżeli wybraliśmy preparat pozostawiający warstwę dyspersyjną, przemywamy paznokcie cleanerem.

8. Ponownie sięgamy po bloczek polerski, którym delikatnie matowimy błyszczącą warstwę topu. Aby uniknąć nieestetycznych rys, ruch powinien być delikatny i krótki, najlepiej wykonywany we wszystkie strony paznokcia aby zachować jednolitość. Na koniec oczyszczamy paznokcie z powstałego pyłu i cieszymy się pięknym matowym wykończeniem – wyjaśnia stylistka marki ManiManiaczki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.