Jakie ręczniki są dobre?

Większość osób, która kupuje ręczniki, zwraca uwagę przede wszystkim na ich wygląd. Dobrze widziane są urocze i gustowne wzorki, a kolor musi odpowiadać odcieniu płytek czy armatury. Jeśli i Ty znajdujesz się w tej grupie, sprawdź, na co należy zwracać uwagę w trakcie zakupu, aby wybrany model służył przez wiele lat i gwarantował dobrą chłonność.

Jak rozpoznać dobry ręcznik?

Dobry ręcznik powinien wykazywać się chłonnością, tylko wtedy spełnia swoją podstawową funkcję. Jeżeli wybrany model źle wchłania wodę, nie ma znaczenia, że prezentuje się bardzo dobrze, uczucie dyskomfortu nie zniknie, a wręcz będzie coraz bardziej uciążliwe. Chłonność ręcznika jest uwarunkowana kilkoma czynnikami. Rodzaj materiału odgrywa szczególną rolę. Oprócz tego należy pamiętać, że przed pierwszym użyciem dobrej jakości produkt trzeba moczyć w zimnej wodzie przez kilka godzin, pranie również musi odbywać się zgodnie z instrukcjami producenta.

Jednym z najczęściej wybieranych materiałów do produkcji ręczników jest bawełna, ze względu na to, że doskonale wchłania wodę. Oprócz tego jest miękka w dotyku, delikatna i wytrzymała, jednak z zastrzeżeniem, że musisz zdecydować się na wersję dobrej jakości. Ręczniki bawełniane frotte zna chyba każdy, są przede wszystkim grube, zapewniają maksymalną wygodę i długo nie widać po nich żadnych oznak zużycia.

Jaki materiał służy do produkcji ręczników?

Ręczniki z bawełny egipskiej to najlepszy, ale i najdroższy wybór. Materiał charakteryzuje się wyjątkową miękkością i sprężystością.

Ręcznik wykonany z włókna bambusowego to także produkt warty uwagi. Wśród cech charakterystycznych można wymienić bardzo dobrą chłonność, dochodzą do tego właściwości bakteriobójcze oraz antystatyczne, co oznacza, że na ich powierzchni nie rozwijają się roztocza. Warto zwrócić uwagę na sprężystość i miły, przyjemny dotyk ręcznika.

Na końcu listy znajduje się mikrofibra. To materiał dedykowany małym dzieciom oraz alergikom. Wśród cech charakterystycznych należy wskazać pochłanianie wilgoci, a także szybkie schnięcie, niestety nie są zbyt chłonne. To doskonały wybór zarówno na plażę, jak i w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.